Valdžia laipioja ant grėblių, nors iš to niekam nėra naudos?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Vaizdelis nei šioks, nei toks. Nesvarbu, kokių būtume pažiūrų – dešiniųjų ar kairiųjų – norėtume, kad valstybėje būtų ramu. Tačiau nėra ramybės. Mat mūsų išrinktieji vaikščioja po valstybės kiemą ir vienas po kito laipioja ant grėblių. Tarsi nebūtų takelių. O gal teisingai daro?! Juk liaudis sako: nemesk kelio dėl takelio! Todėl valdžios žmonės ir „varo“ per grėblius? Kad kuo daugiau guzų susirinktų? Bando vadovautis išmintimi: už vieną muštą du nemuštus duoda? Vargu ar teisingas kelias. Juk niekas nėra pasakęs, kad grėblys kam nors yra proto įkrėtęs.

***

Iš kur tie grėbliai?! Kas jų pridėliojo?! Panašu, kad patys politikai užminavo mūsų kiemus ir smegenis grėbliais. Ir nebežino, ką daryti. Sako, kad opozicija ne tik grėblius, bet pagalius į ratus kaišioja. Ką valdantieji darytų, opozicijai niekas negali įtikti. Na nėra taip, kad opozicija sumaištį valstybėje keltų. Pakalba apie interpeliaciją kokiam nors ministrui ar premjerei, ir nutyla. Žino, kad per silpnos jėgos. Praktiškai nieko nereikia daryti, valdantieji sugeba patys visokiais būdais atsiskleisti. Sako: darys taip, darys kitaip, ir išeina – niekaip.

***

Štai Sveikatos apsaugos ministerija sumanė, kad nepasiskiepiję sveikatos priežiūros, socialinės globos, švietimo įstaigų darbuotojai negalėtų dirbti. Ministerija parodė uolumą, o Vyriausybė, kaip ne kartą buvo, nusprendė dar padiskutuoti. Peršasi mintis: viešai pagrasino, kad sužinotų žmonių nuomonę? Žmonių nuomonė juk aiški: dabartinė valdžia blaškosi, kaip į tinklą įkliuvęs paukštelis.

***

Ne visada. Štai Vyriausybė be didelių ginčų pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui, kad vyresniems nei 75 metų gyventojams už pasiskiepijimą būtų sumokama po 100 eurų. Už tokį sumanymą Vyriausybę pagyrė net Prezidentūra. Mat valdantieji pagaliau parodė, kad moka ne tik grasinti, bet gražiuoju žmones kviesti pasiskiepyti. Tačiau dar nėra reikalo dėl tų 100 eurų iš džiaugsmo šokinėti. Mat tokiam sumanymui turi pritarti Seimas. O Seime, garantuotas reikalas, bus priminta, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga gerokai anksčiau buvo pateikęs projektą, pagal kurį po 100 eurų už pasiskiepijimą būtų mokama vyresniems kaip 65 metų piliečiams. Tad dabartinė valdžia tokį paskatinimą ne pati sugalvojo, o pasiskolino iš opozicijos?

***

Dabartinis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pradžioje kritikavo sumanymą pinigais skatinti žmones skiepytis. Tačiau, kai tokį skatinimo projektą pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ponas Dulkys nutilo. Tačiau tai jam laurų nepridėjo. Prezidentas Gitanas Nausėda vėl davė pylos ministrui Dulkiui. Prezidentas pareiškė, kad ministras Arūnas Dulkys turėtų pateikti pandemijos valdymo sprendimus, arba pasitraukti. Atrodytų, negi sunku pateikti tuos sprendimus. Juk, siekdamas ministro portfelio, ponas Dulkys tvirtino, kad turi bene 130 pandemijos suvaldymo būdų. Negalėjo visi tie būdai ar sprendimai be pėdsakų išdulkėti?

***

Pranešama, kad ateinančio trečiadienio Vyriausybės posėdyje bus tariamasis dėl pensijų, dėl minimalios algos didinimo, kitų valstybės gerovės dalykų. Sako ateinančiais metais bus pasikeitimų ir mokesčių reikaluose. Labai mįslingai apie šėlinius dalykus ekonomijoje pasakė premjerė Ingrida Šimonytė: „Reikia koncentruoti pajėgas ten, kur didžiausia rizika, o ne ieškoti, kur kas sofoje paslėpė kelis tūkstančius eurų, ir rodyti per televizorių“. Pagyvensime, pamatysime, kokių naujienų išvysime. Gal niekas nebesikėsins į sofose paslėptus tūkstančius. Gal. Gal viskas neliks tik tuščiais žodžiais. Galų gale: kiek galima kalbėti, ir nieko rimto iš esmės nedaryti?!