Valdžia daro gėdą Biržų kraštui

K. Isako nuotr.
Tarybos narys Dalius Drevinskas prieš rinkimus grūmojo “Litesko” kumščiu, tačiau pergalės šilumos kainų mažinimo sferoje nepasiekė.
Graudu, kai dabartiniai Biržų rajono savivaldybės tarybos nariai žlugdo iniciatyvaus autobusų parko vadovo motyvaciją, peikdami idėją sukurti krovinių vežimo verslą įmonėje ar abejodami, jog verta jai perduoti mokyklinius autobusus, kas jau seniai padaryta kituose rajonuose. Didelės transporto bendrovės atstovai, pasakoję apie krovinių vežimo verslo perspektyvas, turėjo išeiti iš susirinkimo pasibaisėję tautos išrinktųjų elgesiu, kurie garsiai šnekėjosi tarpusavyje, taip parodydami, kad Biržų autobusų parko ateitis jiems neįdomi. O juk kažkada ši įmonė vežė ne tik keleivius, bet ir krovinius.

O kas įdomu tarybos nariams?

Stebėdamas šios Biržų rajono savivaldybės tarybos kadencijos darbą, susidariau įspūdį, kad daugumos tarybos narių tikslas kuo garsiau rėkti, siekiant imituoti darbą ir gerai atrodyti visuomenės akyse. Tačiau koks tokio elgesio rezultatas? Daugeliu atvejų – tai permainų stabdymas. Prisiminkime, kaip atkakliai tarybos nariai nenorėjo perimti sklypo Biržų miesto Rotušės gatvėje iš nacionalinės žemės tarnybos. O juk į Biržus galėjo ateiti greitojo maitinimo restoranų tinklas “Hesburger”. Praėjusią savaitę su mandagumo vizitu savivaldybėje apsilankė “Lidl” atstovai. Susitikime dalyvavo praktiškai visi vadovai, net, pavyzdžiui, mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, atsakinga už socialinę sferą ir švietimą. Iš pranešimo spaudai aišku, kad prekybininkams reikalingas žemės sklypas parduotuvės statybai, tačiau visiškai nerašoma, ar savivaldybė turėjo ką pasiūlyti verslininkams. Ir ką investuotojai galvoja apie Biržus po tokių susitikimų? Taigi rajono vadovai, kaip tie prasti mokiniai, atėjo į pamoką visiškai nepasiruošę ir nepadarę namų darbų. Ir kaip manote, kur greičiau atsidarys „Lidl“? Teisingai – tuose rajonuose, kurių savivaldybės būna pasirengusios tokiems susitikimams. O Biržai ir vėl bus paskutiniai…

Moka tik grūmoti kumščiu?

Kur mūsų rajonas užtikrintai pirmauja? Tai šildymo kainų srityje. Tarybos narys Dalius Drevinskas, prieš praėjusius savivaldos rinkimus grūmojęs kumščiu “Litesko”, žiniasklaidoje buvo pavadintas vos ne šilumos tiekimo guru. Ir ką padarė gerbiamas tautos išrinktasis, kad būtų sumažintos šildymo kainos biržiečiams? Savivaldybė užsakė šilumos ūkio studiją, tačiau niekas per šios valdžios kadenciją nepasistengė pasamdyti gerų advokatų, išnagrinėti sutarties su “Litesko” ir atrasti būdų, kaip ją nutraukti. Kažkada rašiau, kad Akmenės ir Ukmergės rajonų savivaldybės teisininkų dėka sugebėjo šią problemą išspręsti ir žymiai sumažinti šilumos kainas. Kiek skambių pareiškimų ir straipsnių šildymo tema paskelbė liberalas Dalius Drevinskas? Ką prieš rinkimus žadėjo meras Vytas Jareckas? Koks viso to rezultatas? Rudenį pamatysime, juk tada skaičiuosime viščiukus. Tik manau, kad šilumos kainos nemaloniai nustebins – dėl aukštų kuro kainų jos kone padvigubės.

Užkulisiniai žaidimai norma?

Netyla aistros ir dėl Chriso Normano koncerto. Pavyzdžiui, savivaldybės administracijos darbuotojai pasakoja, kad jiems buvo draudžiama jame lankytis. Apie trukdžius iš savivaldybės pusės jau rašiau. Antradienio rytą sulaukiau administracijos direktorės Irutės Varzienės skambučio, kurio metu jį įsakmiai reikalavo paneigti informaciją, jog ji įskundė koncerto organizatorius Aplinkos apsaugos inspektoriams. „Aš neskambinau, galiu pateikti pokalbių išklotines”, – teigė ilgametė Biržų rajono politikė. Prajuokino – šiais laikais nėra jokios problemos pasiimti kitą telefoną ar tiesiog inicijuoti patį skambutį, paprašyti ko nors, kad tą padarytų. Beje, apie tokį veiksmą redakcijai pranešė net trys skirtingi šaltiniai, tarp kurių – sąžiningi savivaldybės administracijos darbuotojai, kuriems užkulisiniai žaidimai nepatinka. Nuolat neigiamai apie koncertą rašo ir vienas Irutės Varzienės artimas bendražygis, kažkada paskendęs alkoholio liūne. Biržiečiai iki šiol su kraupu prisimena jo pasivažinėjimus automobiliu miesto šaligatviais, kai kurios kraštietės patyrė pažeminimą iš minėto asmens pusės. Ir šis žmogus, kuris kažkada buvo prisiekęs sovietų armijai, mėgina apsimesti Biržų sąžine? Keista, kad Irutė Varzienė nuo jo neatsiribojo.

P.S. Komentaro autorius nepriklauso jokiai partijai ar politinei organizacijai ir nedalyvauja jų veikloje. Atstovauja tik viešąjį interesą.

Daugiau: Krovinių gabenimas