Budrūs piliečiai ir valdžia neleis blogai muzikai įsirangyti į mūsų užančius?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Yra nuomonė, kad geras gyvenimas nėra gerai. Tikrai: jeigu nėra rūpesčių, gali apaugti taukais. Galima budrumą prarasti. Tada atsitikus kokiam nors netikėtumui, nežinosi, ką daryti. Todėl patariama neatsipalaiduoti. Dairytis per petį, ar nesėlina kokia, nelaimė, pavojus, grėsmė. Visuomenių budrumą nuolat stengiasi palaikyti daugelio pasaulio valstybių valdžios. Perspėja apie galimas ištikti negandas. Kaip kas išmano, taip savus piliečius gano.

***

Lietuva ne išimtis. Daug vargų, kančių patyrėme. Todėl brangi iškovota laisvė. Dėl jos reikia kovoti. Ją būtina saugoti. Globaliame pasaulyje nedidelei valstybei reikia bendraminčių dvasinės ir karinės paramos. Ir patiems reikia būti budriems. Nuolat laikyti paraką sausą. Žiūrėti, kad koks klastingas priešas ko nors neiškrėstų. Todėl priešų ieškome. Kai ieškai, tai ir randi.

***

Štai mūsų Migracijos departamentas penkeriems metams į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukė Rusijos dainininką Filipą. Šis dainininkas tapo nepageidaujamu, kai žurnalistas Andrius pastebėjo, jog jo koncerto Lietuvoje organizatoriai dėl neįvykusio šio dainininko koncerto gavo mūsų valdžios kompensaciją. Šį dalyką išgirdo ir mūsų užsienio reikalų ministras Gabrielius. Po kelių dienų Migracijos departamentui perdavė teikimą įtraukti poną Filipą į juoduosius sąrašus, kur jau yra 226 nepageidaujami užsieniečiai.

***

Dainininkas Filipas mūsų nemalonę užsitraukė todėl, kad kelis kartus lankėsi neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje. Sąmoningai neigė, jog Krymas nėra Ukrainos valstybės dalis. Taigi: penkerius metus dainininko, Rusijos ir Bulgarijos piliečio Filipo Bedrosovičiaus Kirkorovo gerbėjai Lietuvoje nepamatys. Premijų, konkursų laimėtojui, garsios rusės dainininkės Aločkos buvusiam vyrui uždaryti vartai į Lietuvą. Kad savo dainomis nesugriautų mūsų valstybės? Įsirangys dainomis į galvas, širdis ar užančius, ir sudie valstybės nepriklausomybei?

***

Apskritai, kai klausai mūsų radijų ir televizijų, gali susidaryti nuomonę, kad pasaulyje didžiausi dainininkai – tik anglai ir lietuviai. Teisybė, dar ir žemaičiai kartais užtraukia apie pempę, klykiančią ant dirvono. Nors daugelis mūsų šalies gyventojų jau nėra matęs gyvos tos pempės. Dar per EUROVIZIJĄ kai kas savo kalba ką nors padainuoja.

***

Kaistant politinei padėčiai Baltarusijoje, trumpam išgirdome baltarusiškų dainų. Vienas pažįstamas sakė prieš du dešimtmečius gavęs dovanų kompaktinį diską su Timbuktu miesto dainininkų dainomis. Dabar jam baisu tos muzikos klausytis, nes nežino tų dainininkų politinių pažiūrų, nesupranta, apie ką dainuoja. Pašnekovas sakė ne visada suprantantis ir ką iš tikrųjų dainuoja lietuviai bei anglakalbiai pasaulio dainininkai. Gal irgi bando vienaip ar kitaip pavergti sielą?

***

Priešų jau ne milijonai, o milijardai. Neseniai paaiškėjo, jog vienos Kinijos įmonės, kuriančios Lietuvoje kažkokius akumuliatorius, darbuotojai dirba ne tik Lietuvoje. Kažką veikia ir ką tik Baltarusijoje paleistoje Astravo atominėje jėgainėje. Sveiki, gyvi! Pradedama galvoti, kad su tokiais draugais mums nepakeliui. Gal geriau gyventi be kažkokių akumuliatorių ar HUAWEI ryšio? Juk girdėjome, kad Kinijos net Trampas bijojo. Gal ir Baidenas bijos? Tada ir mes mažutėliai kinų turime bijoti. Panašu, kad bijome. Ar kas nors girdėjo, jog per Lietuvos nacionalinį radiją būtų dainavusi kinė ar kinas? Gal būtų dainavę, bet mūsų valstybės saugotojai tuos dainininkus jau užblokavo? Juk tame juodajame nepageidaujamų asmenų sąraše yra pavardžių, kurios mums neskelbiamos. Teisingai. Kodėl mums viską reikia žinoti? Galime pradėti per daug visko bijoti?

***

Nusiraminame. Juk yra Andrius, Gabrielius ir kiti mūsų gyvenimų sergėtojai. Neleis klastingiems priešams nei su savo muzika, nei su technologijoms šiltai įsikurti mūsų užančiuose. Kam reikia, tas žiūri ausis pastatęs, akis išplėtęs. Suprantama, ne pro šalį ir mums būti budriems. Todėl nereikia eiti į internetą ir pasiklausyti, kaip ir apie ką dainuoja tas Kirkorovas?