Septynias dienas per savaitę dirbantis turizmo centras stebina svečius

„Aktyvumas neša dividendus“,- džiaugiasi TIC darbuotoja S. Vaičekonė.
Biržų turizmo informacijos centras (TIC) tikrai labiausiai matoma ir geriausiai reprezentuojanti Biržus įstaiga, nes keliautojai pirmiausia užsukę į centrą susidaro įspūdį apie visą rajoną. Turimo sezono metu TIC ūžia tarsi avilys.

Dalyvavimas parodose apsimoka

TIC vyr. specialistė Simona Vaičekonė teigia, kad aktyvumas neša dividendus. Jaučiasi grįžtamasis ryšys po pernykščio dalyvavimo mugėse, miestų šventėse. Pernai centras prisistatė net keliose tarptautinėse parodose. Tradiciškai „Balttour“ parodoje Rygoje ir pirmąkart parodose Helsinkyje, Drezdene. Lietuvoje dalyvavo „Kauno dienose“, Klaipėdos jūros šventėje, Vilniaus „Sostinės dienose“, mugėse „Turizmo gatvės“ ir kt. Po to padaugėjo turistų iš minėtų miestų.

Kituose rajonuose pasigenda dėmesio

Šiuo metu centre yra 5 darbuotojos. Iš jų 2 gidės ir vyr. specialistė, kuri daugiausia dirba su keltais, avialinijomis ir pan. Didesnis krūvis bendraujant su lankytojais, vedant ekskursijas, aišku, tenka gidėms, tačiau visos darbuotojos entuziastingai įsitraukusios į centro veiklą, nuoširdžiai stengiasi, kad kiekvienas keliautojas čia rastų visą reikiamą informaciją.

Lankytojų patogumui, TIC turizmo sezono metu dirba be išeiginių- visas septynias dienas. Sako, jog iš lankytojų sulaukia gražių atsiliepimų ir net nuostabos, kad tokiame mažame miestelyje taip laukiamas ir gerbiamas kiekvienas turistas. Kituose miestuose ar rajonuose, ypač po karantino, turistai pasigenda dėmesio, pasiskundžia dėl nepatogių turizmo centrų darbo valandų, ypač savaitgaliais kai kurie centrai iš vis nedirba.

Didžiulis suvenyrų pasirinkimas

Pasiteiravus ar nenustemba žmonės šiame centre išvydę tokią gausą suvenyrų, vyr. specialistė nusijuokė, jog išties, suvenyrų gausa stebina dažną keliautoją. Žmonės džiaugiasi, kad lengvai gali rasti kiekvienam pagal poreikį ar pomėgį tinkamą mielą suvenyrą, didžiulis magnetukų pasirinkimas, o taip pat gausu atributikos ir su Lietuvos simbolika.

S. Vaičekonė pasidžiaugė, kad centras mielai tarpininkauja didesnėms bendruomenėms ar norintiems įsigyti daugiau įvairios specialios atributikos, kurtos pagal užsakymą.

Vyr. specialistė akcentavo, kad reklamai išnaudojami ir socialinių tinklų pajėgumai, be abejo visa reikalinga informacija keliaujantiems talpinama ir tinklapyje. S. Vaičekonė taip pat mano, kad nuoširdumas, kuriuo dalinasi darbuotojos, nelieka nepastebėtas. Tai dar labiau motyvuoja ir, žinoma, džiugina, kad stengiesi ir dirbi tikrai ne veltui.

Turizmo sezonas nesibaigia

Dažnas keliautojas kiek nustemba sužinojęs, kad turintis savo pradžią ir pabaigą turizmo sezonas mūsų rajone praktiškai nesibaigia ištisus metus. Ekskursijos pernai vyko visą rudenį ir netgi žiemą. Darbštūs, entuziastingi biržiečiai vieni į kitus pasižiūrėdami vis kažką naujo sugalvoja,vis kokių naujų paslaugų pasiūlo.

Biržuose dirba keletas laisvai samdomų gidų, kuriuos, pritrūkę „rankų“, Biržų turizmo informacijos centras kviečiasi į pagalbą. Visi, užsiimantys įvairių paslaugų teikimu gali rasti sau vietos Biržų rajone