Turizmo sezonas rudenį nesibaigia

T. Raudonikienės nuotr.
Šiuolaikinį turistą mažai kuo galima nustebinti, bet ieškoti naujų būdų reikia, sako turizmo centro darbuotojos.
Biržų turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojos juokauja, kad Biržuose neegzistuoja pasakymas, jog „pasibaigęs turizmo sezonas“, skiriasi tik vasaros, rudens, žiemos ir pavasario sezonai.

Darbo užtenka visiems

Tampa tradicija vis kitoje vietoje susitikti su Biržų krašto gidais ir aptarti, kaip sekėsi bendrauti su atvykusiais į rajoną turistais, kokie artimiausi planai, ką galima jiems pasiūlyti naujo ir įdomaus.

Apie dešimt gidų aktyviai bendradarbiauja su Turizmo verslo ir informacijos centru. „Džiaugiamės, kad Biržuose yra nemažai gidų, kurie garsina savo kraštą. Su gidais bendradarbiaujame, nes bendras darbas padeda priimti daugiau miesto svečių. Ypač vasaros savaitgaliais, kai atvyksta po kelis autobusus ekskursantų... Tada darbo užtenka visiems. Stengiamės suburti gidus prieš ir po turistinio vasaros sezono, aptarti svarbius klausimus, pasidalinti mintimis ir idėjomis, padėkoti už bendradarbiavimą,“- kalbėjo turizmo vadybininkė, laikinai atliekanti direktoriaus pareigas, Vaiga Landauskienė.

Žmonės renkasi lankstinukus, bet ne mobiliąsias programėles

V. Landauskienė sakė, kad Turizmo ir verslo informacijos centras kasmet išleidžia per vieną tūkstantį skrajučių ar lankstinukų.

Daugėjant mobiliųjų programėlių ir aplikacijų, kai galima turistinius maršrutus dėliotis savarankiškai, žmonės vis dar įpratę prie „gyvo“ bendravimo ir mieliau renkasi popierinius lankstinukus, ypač vyresni žmonės.

Daugiausia – lietuvių turistų

Pasiteiravus kokių turistų sulaukiama daugiausia – lietuvių ar užsieniečių, V. Landauskienė atsakė: „Daugiausia sulaukiame lietuvių. Smagu, kai žmonės renkasi keliavimą Lietuvoje, labiau pažįsta savo kraštą. Tendenciją keliauti po savo šalį paskatino buvę pandemijos suvaržymai dėl skrydžių į užsienį. Turistų iš užsienio sulaukiame apie 15 procentų nuo bendros turistų statistikos“.

Užtrunka vieną dieną

Pasiteiravus, ar turistai pasilieka Biržuose ilgiau nei vienai dienai, V. Landauskienė atsakė, kad turistų keliavimo laikas labai įvairus.

„Kiek pastebime dirbant centre, didelės grupės dažniausiai atvažiuoja vienai dienai. Nors šiais metais pastebėjome, kad keletas mažesnių grupių liko nakvoti bent vienai ar dviem naktims. Kelias nakvynes mūsų rajone mieliau renkasi šeimos. Turistai vis dažniau sako, kad vienos dienos Biržuose nepakanka“, – pastebėjo pašnekovė.