Per liepą beveik du tūkstančiai turistų

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų kempingo vadovas Š. Ramanauskas pasakojo, kad turistai renkasi įvairias keliavimo formas.
Kol koronavirusas iš savo gniaužtų trumpam atleido pasaulį, visi suskubo atostogauti. Biržų turizmo informacijos centras (TIC) sulaukė kaip niekada daug lankytojų, kempingo savininkai vos spėja suktis, savaitgaliais nakvynės vietų rasti neįmanoma, o maisto kavinėse neretai tenka laukti net po kelias valandas.

Reikia įvairių paslaugų

Biržų TIC direktorė Raminta Indriulėnienė pasakojo, kad prasidėjus rugpjūčiui, turizmas Biržuose klesti. „Liepos mėnesis buvo labai intensyvus, sulaukėme daug grupių, šeimų, kurios neretais atvejais likdavo nakvoti“,− sakė R. Indriulėnienė. Pasak jos, liepos mėnesį Biržų TIC sulaukė beveik dviejų tūkstančių turistų, kurie dažniausiai teiraujasi lankytinų vietų, maitinimo, nakvynės. Į turizmo specialistus neretai kreipiasi ir užsieniečiai. „Atlaisvėjus karantinui padaugėjo svečių iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, keletas buvo iš Amerikos. Keliautojai vis dažniau renkasi keliauti kemperiais. Tokį keliavimo būdą dažnai renkasi Vokietijos piliečiai, bet labai daug sulaukiame keliaujančių ir dviračiais. Po "Camino Lituano" maršruto atidarymo labai padaugėjo žygeivių“,− sakė R. Indriulėnienė.

Kempingas populiarus

Biržų kempingo vadovas Šarūnas Ramanauskas pasakojo, kad daugiausia turistų šiemet yra iš Lietuvos. „Ankstesniais metais didieji turistų srautai būdavo iš Latvijos, Vokietijos. Pernai kažkiek turistų iš šių šalių dar sulaukdavome, dabar jų apsilanko tik vienas kitas“,− sakė Š. Ramanauskas. Jis sakė, kad keliautojai renkasi įvairius keliavimo būdus. „Negalime sakyti, kad turistai keliauja tik kemperiais, jie renkasi įvairų keliavimo būdą. Ir su palapinėmis, ir su nameliais ant ratų. Mes taip pat siūlome nakvynę mūsų nameliuose. Turime 27 vietas, kurios, žinoma, savaitgaliais būna užimtos beveik šimtu procentu“,− sakė kempingo vadovas. Kiekvienais metais kempingas savo lankytojus stengiasi nustebinti naujovėmis. Kokios staigmenos klientų laukia kitais metais, dar nežinoma. „Konkrečių minčių ateinantiems metams dar neturime. Lankytojai, esant geram orui, aktyviai naudojasi irklenčių ir valčių nuoma“,− sakė Š. Ramanauskas.