I. Butkevičiūtės nuotr.
Biržų pilies arsenalo salėje penkių savivaldybių atstovai (iš kairės) Bauskės savivaldybės tarybos pirmininkas Aivars Okmanis, Pakruojo rajono meras Saulius Margis, Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius, Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas iškilmingai pasirašė susitarimą dėl projekto „Pažink kaimynus Žiemgaloje“.
Tęsiasi Žiemgalos pasienio rajonų draugystę puoselėjantis projektas, apimantis penkis rajonus – Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio Lietuvoje ir Bauskės Latvijoje. Ta proga vakar Biržų pilies arsenalo salėje buvo iškilmingai pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.

Projektą pasirašė penki vadovai

Projektas skaičiuoja aštuntus metus. Vakar Biržų pilies arsenalo salėje buvo iškilmingai pasirašytos penkių rajonų vadovų ar atstovų bendradarbiavimo sutartys.

Tradiciškai lyderystę prisiimdavo šio projekto iniciatoriai latviai, tačiau nuo šių metų nuspręsta, kad projektų koordinatoriai keisis. Šiemet projektą „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ kuruoti sutiko Joniškio rajono savivaldybė.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Jurgita Bučinskienė sakė, kad šiemet orientuotasi kita kryptimi: „Turistai nebus masinami prizais, daugiau dėmesio skirsime turimų resursų ir lankytinų objektų viešinimui bei populiarinimui. Labai norime, kad turistai atvyktų ilgesniam laikui, ne vienai dienai, bent jau su nakvyne, paragautų vietinio maisto. Projekto tikslinės grupės – šeimos su vaikais, moterys“. Jos teigimu, bus išleistas informacinis leidinys apie visus penkis rajonus, juose esančius lankytinus objektus bei vietas, kuriose galima apsistoti nakvynei, paragauti skanaus vietinio maisto.

Biržų turizmo ir verslo informacijos centro specialistės Tolvydos Raudonikienės teigimu, kiekvienas rajonas prisideda po du tūkstančius eurų į bendrą, dešimties tūkstančių eurų, biudžetą iš kurių bus parengta informacinė spauda, padengtos kitos organizacinės išlaidos.

Penki merai, sėdę prie bendro stalo, pasirašė sutartis, paspaudė rankas ir apsikeitė simboliniais suvenyrais. Merai juokavo, kad šiemet rajonų vadovai savotiškai varžosi dovanodami vieni kitiems saldžias dovanėles.

Po sutarties pasirašymo, delegacijos buvo pakviestos į trumpą pažintinę ekskursiją po Biržų pilį ir šventinių pietų.