Po karantino vėl veikia pirtis

A. JANUŠONIO karikatūra
Prie Biržų socialinių paslaugų centro esanti pirtis nuo birželio 5 dienos vėl veikia. Deja, pirties paslaugomis naudojasi ne tie žmonės, kuriems ji buvo pastatyta.

Socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog pirties paslaugomis naudojasi 20 – 30 žmonių per savaitę. Penktadieniais pirtyje kaitinasi moterys, šeštadieniais – vyrai. Deja, tie, kurie labiausiai šaukė, kad jiems pirtis gyvybiškai reikalinga, nes namuose nėra patogumų, į pirtį neina. Pirties lankytojai, anot E. Šerno, pakankamai pasiturintys, butuose su visais patogumais gyvenantys biržiečiai. Jiems pirtis – pomėgis ir malonumas.

Pasikaitinti pirtyje suaugusiesiems kainuoja 4 eurus, žmonėms su negailia – 3,4 euro, vaikams iki 16 metų – 2 eurai. Pirtininkas pirtyje dirba puse etato. Prieš kelerius metus buvo patvirtina ir pirties nuomos kaina tiems, kurie į pirtį nori atkeliauti su savo kompanija. Deja, pirties išsinuomoti iki šiol niekas nepanoro.

Anot E. Šerno, pirties statyba buvo labiau politinis sprendimas, nes pirties paslaugos nėra įrašytos į socialinių paslaugų katalogą. Socialinių paslaugų centrui pirties išlaikymas kainuoja brangiai, nes pirties dienomis išnaudojama daug elektros ir vandens.

 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.