Žmonių likimai, atvedę į savarankiško gyvenimo namus

V. Leščinskienės nuotr.
Socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Sigita Stapulionytė sakė, kad savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinami iš dalies savarankiški, senyvo amžiaus arba ligoti žmonės, kurie dar gali savimi pasirūpinti.
Biržuose veikiantys savarankiško gyvenimo namai – tai galimybė oriai gyventi tiems, kuriems reikia pagalbos. „Mums čia – rojus“, – sako gyventojai.

Nebebuvo kitos išeities

Savarankiško gyvenimo namuose apsistoję šešiolika žmonių. Vienas jų – senbuviu save vadinantis ir nuo įkūrimo dienos, 2015 metų, čia gyvenantis biržietis Jonas Jukonis. Jis patvirtina – tik tol, kol esame sveiki, nieko nebijome ir apie senatvę negalvojame.

„Gyvenau savo nameliuose Biržų mieste, Vėjo gatvėje ir nesiskundžiau. Pensija gera – statybose daugiau nei keturiasdešimt metų išdirbęs. Gyvenau gerai, kol susirgau podagra. Nebegalėjau nei pečiaus užsikurti, nei malkų atsinešti. Beliko sėdėti ir verkti. Bet atsitiktinai laikraštyje perskaičiau, kad Biržuose atsidarė tokie namai“, – porino į devintą dešimtį jau kopiantis senjoras.

Jis sako, kad buvo skaudu savo namus palikti, bet kitos išeities nematė, nes vienas nebepajėgė savimi pasirūpinti. Žmona ir dukra – mirusios, anūkui namus užrašė ir į valdiškus namus persikraustė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/