Funkcinė lova – būtinybė ir reali nauda

V. Misiūnienės nuotrauka
Funkcinės lovos vertinamos ir kaip būtinybė, ir kaip pagalba, ir kaip vilties teikiantis dalykas.
Funkcinės lovos vertinamos ir kaip būtinybė, ir kaip pagalba, ir kaip vilties teikiantis dalykas.
Sveikata laikoma brangiausiu turtu. Deja, ne visi žmonės gali pasigirti, jog puikiai jaučiasi. Užklupus sunkiai ligai jūs rūpinatės, kad artimiausių žmonių gyvenimas būtų pilnavertis.

Slauga – nepaprastai atsakingas darbas, nuoširdžios pastangos padėti,  siekis, kad kitam žmogui būtų kuo geriau. Tačiau pastangos be vienokių ar kitokių daiktų gali būti per mažai efektyvios. Todėl funkcinės lovos vertinamos ir kaip būtinybė, ir kaip pagalba, ir kaip vilties teikiantis dalykas. Visgi specialūs gulimieji baldai nėra tik viltis. Tai praktiškumas ir reali nauda. Slaugos lovos, tai medicininės lovos, sukurtos specialiai žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra. Tai lovos, kurios vertinamos ne tik dėl patogumo, kuriuo džiaugiasi pacientai, tačiau džiugina ir prižiūrintį personalą, kuriam kokybiška ir funkcionali lova padeda sutaupyti daug laiko ir paprasčiau atlikti tam tikrus asmens priežiūros darbus.

Trumpai apie funkcinių lovų savybes:

  1.  funkcija - reguliuojama nugaros dalis. Ligonis galės atsisėsti lovoje savarankiškai be išorinės pagalbos.
  2. funkcija – reguliuojamos lovos aukštis nuo iki cm (nurodytas lovadugnio aukštis nuo grindų paviršiaus). Ši funkcija labai pravers slaugant ligonį, kadangi nereikės žemai lenktis prie slaugamojo asmens. Taip pat ši fukcija labai palengvins žmonių buitį kurie sveiksta po įvairių kojų/klubų operacijų ar traumų.
  3. funkcija – reguliuojamas kojų sulenkimo kampas (kampas tarp blauzdų ir šlaunų dalies).
  4. funkcija - reguliuojamas kojų sulenkimo kampas ( kampas tarp juosmens ir šlaunų).

Visos funkcinės lovos komplektuojamos su apsauginiais turėklais kurie apsaugos ligonį nuo iškritimo iš lovos. Turėklai gali būti pagaminti iš medžio arba metalo.
 Slaugos lovos komplektuojamos su pasikėlimo rankena (dar vadinama trapecija) – ši rankena pagelbės ligoniui atsikeliant iš lovos ar mankštinant raumenis.
Visos funkcinės lovos turi ratukus su stabdžiais. Galėsite labai lengvai keisti lovos padėtį kambaryje (dienos metu privažiuoti su lova prie lango ir pan.)

Funkcinės slaugos lovos išduodamos vadovaujantis „Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašu“ patvirtintu LR socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. A1 – 338. Pateikiama specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažyma, ligonio asmens dokumentas, jeigu funkcinę lovą  užsako kitas asmuo taip pat turi pateikti asmens dokumentą.

Dėl slaugos lovų kreiptis adresu : Rotušės g. 16A, Biržai arba dėl informacijos skambinti telefonu +370 68712086.

Daugiau: dvigulė lova