
Naujausios
Toks vaizdas, jog gyvename neramiais laikais. Kaip niekada prieš jokius rinkimus. Ankstesniais metais prieš mėnesį ar prieš du politikai rimčiau susikibdavo. Ką nors vieni prieš kitus ištraukdavo. Kairesni, tai dešinesni laimėdavo. Pasikeisdami. Ir taip - viena kadencija po kitos. Vyko, kaip sakoma, normalūs demokratiniai procesai. Beveik kaip Jungtinėse Amerikos Valstijoje? Tačiau šią kadenciją Lietuvą valdo taip vadinami valstiečiai žalieji. Todėl daugiau politinių aistrų. Mat ne visada galima suprasi: kokia ta valdančioji dauguma? Kairioji, dešinioji ar centro? Panašu, kad valdžioje tikrai turime žalius - nepatyrusius. Jie dažnai ką nors pirma pasako ar padaro, o tik po to pagalvoja. Todėl opozicijai būna daug džiaugsmo. Netrūksta ir mums progų nuomonėms pareikšti. Todėl būname politiškai aktyvūs.
Kautynės dėl ministro
Nebe pirmas mėnuo stebime įvykius susijusius su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Viskas prasidėjo nuo ministro kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus. Mat paaiškėjo, jog už prabangią vakarienę Abu Dabyje ministras nusprendė mokėti ne iš komandiruotei skirtų pinigų, o pasinaudojo ministerijai pavaldžios įmonės lėšomis. Negražu, nors yra pavyzdžių, kad ir ankstesni ministrai panašiai yra darę. Prezidentas Gitanas Nausėda, paskyręs poną Narkevičių ministru, pareiškė, jog ministras švelniai tariant pasielgė negražiai. Ir taip Prezidentas panašiai pasakė kelis kartus! Užvirė košė! Į tą košę vos ne kasdien įmetama didesnių ar mažesnių spirgučių. Vieni sako, jog ministras Narkevičius nevertas tokio posto. Kiti aiškina, jog dirba stebuklingai. Neva per kelis mėnesius padarė tiek darbų, kiek ankstesnis ministras nepadarė per pustrečių metų. Tačiau kiti tų darbų nemato, išskyrus asfaltą netoli premjero namų. Ir taip toliau, ir panašiai. Nei graudu, nei juokinga, kai valdžios šitaip pešasi.
Pritrūko 1 balso
Šią savaitę Seimas balsavo dėl Prezidento Gitano Nausėdos vetuotų įstatymo pataisų, kuriomis siekta sumažinti rinkimų kartelę. Norėta, kad į Seimą partijos ir koalicijos pakliūtų peržengusios atitinkamai 3 ir 5 procentų karjerą. Dabar tie procentai yra 5 ir 7 . Kad Prezidento veto būtų atmestas, turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Tačiau už veto atmetimą balsavo tik 70 Seimo narių. Pritrūko 1 balso. Tad valdančiųjų siekis, kad į Seimą per rinkimus patektų daugiau partijų ir koalicijų subliuško. Vienaip žiūrint, būtų gerai, kad Seime būtų įvairesnių nuomonių. Kitaip žvelgiant, jau ir dabar galvą skauda, kai Seime dėl rimtų dalykų nėra žmoniško sutarimo. Girdime ne tik įvairių nuomonių, bet ir keistų kalbų. Norėtume ne tik kalbų apie darbus, bet ir pačių darbų. Susigriebiama tik tada, kai reikia kokį gaisrą gesinti.
Rinksis į neeilinę sesiją
Pranešta, jog sausio 23-30 dienomis šaukiama neeilinė Seimo sesija. Mat Seimas turi neužbaigtų darbų. Sesijos metu planuojama priimti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės bei lydinčių teisės aktų pakeitimus, kuriais siekiama ne tik suvaldyti taršą Klaipėdoje, bet ir kuo greičiau nustatyti kitus pažeidimus. Žadama suteikti pareigūnams papildomus įrankius nutraukti žalingą veiklą. Ketinama sustiprinti kvapų kontrolę. Pagerinti aplinkos atkūrimo sąlygas. Turėtų atsirasti privalomasis nurodymas dėl aplinkos atkūrimo, kurį galės duoti kontroliuojančios institucijos.
Susigriebė mūsų išrinktieji, jog vien žodžiais apie gamtos saugojimą gamtos neišsaugosi? Neužteko ankstesniais metais aptiktų teršiamų upių, padangų gaisrų? Būtinai, kad praregėtume, reikėjo ekologinio nusikaltimo Klaipėdoje, kai kelerius metus buvo nuodijamos Kuršių marios? Praregėjome. Iki šiol atrodė, jog valstybėje yra tvarka. Juk mūsų namuose yra vandens apskaita. Kiek vandens suvartojame, tiek mums ir už nuotėkų išvalymą sumokėti reikia. Pamatėme, jog ten, kur sukasi milijonai, jau taikomi kitokie standartai. Matyt, ne veltui sakoma, jog pas mus tikras gyvulių ūkis, kuriame vieni gyvuliai yra lygesni už kitus. Kodėl? Gal kovojant dėl valdžios kovojama tik dėl naudos sau, o ne dėl valstybės gerovės?