Su Lie­tu­va šir­dy – laisvė ir galimybės

V. Šeško nuotr.
Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydžio eisenoje – visų šalies rajonų atstovai, kuriems svarbi atmintis.
Rugpjūčio 7 dieną Raseinių rajone, Ariogaloje, 31-ą kartą vyko tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“, kuriame dalyvavo ir Biržų rajono tremtiniai, Biržų kultūros centro tremtinių choras „Tremties aidai“, Biržų jaunieji šauliai.

Sąskrydis prasidėjo eitynėmis iš miesto stadiono į Dubysos slėnį, kuriame ir vyko tremtinių šventė. Susirinkusiems buvo svarbu vėl pajausti susitelkimą, tvirtybę ir jėgą iš žmonių, kurie kovojo už Lietuvą ir kurių stiprybės ir tvirtybės reikia šiandien. „Šiame patriotizmo ir meilės Lietuvai renginyje jaunieji šauliai dalyvauja jau aštuntą kartą.Puikiai čia dera kelios žmonių kartos“,- įspūdžiais dalinosi Biržų šaulių kuopos vadas Vidutis Šeškas. Jaunieji šauliai budėjo prie vėliavų.

Lietuvoje šiuo metu belikę kiek daugiau nei 20 tūkst. tremtinių, o buvo ištremta bemaž 300 tūkstančių. Daugelis jų iš tremties nebegrįžo.

Sąskrydžio dalyviams buvo surengtos šv. Mišios, skambėjo jungtinio tremtinių choro dainos. Susirinkusiuos sveikino Lietuvos vadovai: Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, vienas iš Sąjūdžio pirmeivių Vytautas Landsbergis ir kiti.

Šiemet sąskrydyje buvo įrengta ir partizanų stovykla, kurioje buvo galima susipažinti su partizanų gyvenimo detalėmis, uniformomis, ginklais. Vyko įvairios teminės diskusijos, buvo skaitomos paskaitos, vyko knygų, filmų pristatymai.

Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“ organizuojamas kasmet pirmąjį rugpjūčio šeštadienį Ariogaloje. 1990–2005 m. jis buvo vadinamas „Laisvės ugnis – ateities kartoms“. Ši tradicija – renginio pradžioje įžiebti sąskrydžio ugnį ir nuo Amžinosios ugnies aukuro uždegti fakelą, išliko iki šių dienų.

Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ dalyviai reikalauja, kad Rusijos Federacija atsisakytų tendencingo ir niekuo nepagrįsto „Misija Sibiras“ veiklos vertinimo, nekurtų dirbtinių kliūčių bei neieškotų preteksto šiai jaunimo iniciatyvai stabdyti ir ateityje neribotai išduotų leidimus šios nepolitinės organizacijos kilniai misijai vykdyti lietuvių trėmimo vietose.