Šalies vadovas nusivylęs – suteiktos galios „užaugino“ vietinius karaliukus

LR Prezidento kanceliarijos fotografo Roberto Dačkaus nuotr.
“Norime pasakyti, kad matome, girdime ir vertiname Jūsų indėlį į tai, kad mūsų žmonės gautų informaciją, kurios jie nusipelnė“,- į regioninės žiniasklaidos atstovus kreipėsi Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo komanda.
Gegužės 4 dieną Prezidentūroje surengtas rajoninės ir regioninės žiniasklaidos susitikimas su Prezidentu Gitanu Nausėda ir jo komanda. Diskutuota apie tai, kad žurnalistų darbui trukdo valstybės ar savivaldybės institucijos – neteikiama informacija, vilkinamas jos pateikimas, atsakoma formaliai... Dažnai „prisidengiama“ Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR), nepateikiant informacijos apie asmenis, padariusius nusikaltimus arba pažeidimus.

Regioninės žiniasklaidos svarba ir... Sizifo akmuo

Susitikimą Prezidentas G. Nausėda pradėjo įžangos žodžiu, dėkodamas žiniasklaidai už tai, kad rado laiko susitikti su juo ir komanda. “Norime pasakyti, kad matome, girdime ir vertiname Jūsų indėlį į tai, kad mūsų žmonės gautų informaciją, kurios jie nusipelnė. Nereikia ilgai kalbėti apie tai, kokia svarbi žiniasklaidos misija. Lygiai taip pat suprantu, kokia yra didžiulė atsakomybė. Tam tikra prasme, tai yra kaip chirurgo atsakomybė – saugoti savo paciento sveikatą. Taip pat ir žiniasklaida gali teikti vienokią arba kitokią informaciją, jeigu ji yra teisinga ir objektyvi, tai yra didžiulė paspirtis mūsų demokratijai. Nors, kitą kartą, informacija išsikraipo. Tai, be abejo, nepadeda mūsų visuomenei“,- kalbėjo Prezidentas G. Nausėda.

Jis pastebėjo, kad tai, kaip gyvena žmonės miestuose, miesteliuose, kaimuose, yra labai nutolę nuo didmiesčių. „Nacionalinė žiniasklaida tam skiria mažiau dėmesio, ruošia vienkartinius reportažus, o jūs duodate žmonėms informaciją kiekvieną mielą dieną. Ir mūsų, regioninių vizitų metu, visada ginčijuosi su komanda, kad norisi dar daugiau susitikti su žmonėmis, bendrauti, išgirsti jų reakcijas“,- teigė šalies vadovas.

Jis užsiminė apie susitikimą su naujai išrinktais savivaldybių merais. „Priimti įstatymai dėl didesnių merų įgaliojimų, dėl tiesioginių rinkimų – žmonės gali ir tiesiogiai išsirinkti savo krašto šeimininką. Kalbėjome apie fiskalinės sutarties įstatymo pakeitimus, kurie numato savivaldybėms teisę skolintis ir investuoti. Ilgus metus tai buvo nesprendžiama problema. Ir mes nuo pat kadencijos pradžios sakėme, kad šitą Sizifo akmenį, reikia išjudinti ir tai padarėme“,- akcentavo G. Nausėda.

Jis teigė žinantis, kad žiniasklaida susiduria su nemažai problemų: „Sunku išgyventi šiais laikais, bet lygiai taip pat žinau, kad esate gyvi ir norite būti gyvi ir dar norite būti stipresni. Mes irgi to paties norime“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com