Apie judėjimą gyvenimo keliais bei greičio ribojimą Briuselyje ir Biržuose

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Žmonės greitai prie visko pripranta. Pripratome prie didėjančių ar mažėjančių susirgimų koronavirusu skaičių. Nebestebina net mirčių skaičiai. Šiandien net sunku patikėti, kad dėl pirmos COVID-19 mirties užuojautą artimiesiems pareiškė Lietuvos vadovai. Prezidentas Gitanas Nausėda tada socialinio tinklo FACEBOOK paskyroje teigė, kad pirmoji netektis turėjo sujaudinti kiekvieną Lietuvos žmogų. Tada tikrai sujaudino, o dabar vos netapo kasdienybe.

Panašiai ir su Lietuvos sieną kertančiais nelegaliais migrantais. Pirmomis dienomis įsiklausėme į skelbiamus skaičius. O pastarosiomis dienomis – didesni ar mažesni – migrantų skaičiai tapo vos ne kasdienybe. Šiai mūsų valstybei primestai bėdai daromės abejingesni. Nustebtume, jeigu koką dieną nebūtų nė vieno migranto?

Kas su mumis darosi? Panašu, kad mes sutverti taip, kad mums nuolat reikia – dvasinių ir fizinių – judesių. Duokite mums kasdien šviežių naujienų! Neuždarykite tarp keturių sienų! Leiskite judėti!

Judėjimas

Esame sutverti judėti. Žinoma sena tiesa – judėjimas yra sveikata. Judėjimas – natūralus žmogaus organizmo veikimas. Judėjimas – būtinas materijai. Kūno ir minties judesiai tarnauja mūsų kūnų gyvenimui. Tik judėdami augame, tampame žvalūs. Tik judesiai palaiko ir atstato sveikatą. Mūsų gyvybingumas pasireiškia per judesius. Kai nustojame judėti, tada mūsų artimiesiems jau reikia pareikšti užuojautą. Kad taip nereikėtų be laiko daryti, stengiamės judėti. Skrendame, plaukiame, keliaujame...

Piligrimų kelias

Vis populiaresnis Camino Lituano piligrimų kelias. Šis kelias prasideda nuo Žagarės ir driekiasi per Lietuvą. Camino Lituano yra Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo dalis.

Prie Lietuvos piligrimų pagrindinio kelio prisijungia naujos atšakos. Viena atšaka jau pasiekė Biržus. Pakeliui į Biržus piligrimai lankysis Sodeliškiuose, Germaniškyje... Kas yra piligrimų kelias? Teigiama, kad kelias – gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis reiškinys. Gražus ir linkėjimas piligrimui: „Eik tuo keliu, kuris prasideda nuo tavo batų“. Tai linkėjimas kiekvienam iš mūsų. Juk kelias – gyvenimo tikslas. Kokį kelią pasirenkame, tokį gyvenimą ir gyvename.

Kosmosas

Ne visiems kelionei užtenka žygio batų. Praėjusį sekmadienį britų milijardierius Richardas Bransonas su įgula pabuvojo kosmose ir sėkmingai grįžo į žemę. Skrydis su šešių žmonių įgula truko apie valandą. Pakilus į daugiau nei 80 kilometrų aukštį, pasiekta kelias minutes trukusi nesvarumo būsena. Pasiekęs kosmosą, ponas Brensonas aplenkė turtingiausią planetos žmogų, „Amazon“ įkūrėją Jeffą Bezosą, kuris netrukus su keliais keleiviais irgi kils į kosmosą.

Pranešama, kad abu turtuoliai užsiims privačiais skrydžiais į kosmosą. Skelbiama, kad jau parduota apie 600 bilietų, kurių kiekvienas kainuoja apie 200 tūkstančių eurų. Jeigu turi pinigų, kodėl neskristi?! Tuo labiau, kad kol kas į kosmosą kelias laisvas. Nėra nei tvorų, nei spygliuotų vielų!

Greitis

Žmonės mėgsta greitį. Be tikro greičio, juk Žemės traukos neįveiksi, kosmoso nepasieksi. Ir Žemėje norisi lėkti. Skrendame lėktuvais. Tiesime greitkelius... Ir nusisukame galvas. Aukas skaičiuojame. Todėl greitį ribojame. Pasaulį apskriejo žinia, kad Belgijos sostinės Briuselio gatvėse, kur gyvena žmonės, galima važiuoti ne didesniu kaip 30 km per valandą greičiu. Kai kurie eismo dalyviai tokiais ribojimais stebisi. Nėra ko stebėtis! Štai Biržuose, keliose gatvelėse paklojus asfaltą, dabar leidžiama važiuoti tik 20 km per valandą greičiu. Kol nebuvo asfalto, buvo galima važiuoti greičiau. Briuseliui su tokiais greičio ribojimas dar toli iki Biržų!