Apie trispalvę šalį, nuotolinius mokslus ir lazdą su trimis galais

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Koronavirusas vėl pakėlė galvą. Karksėjom karksėjom apie antrą COVID-19 pandemijos bangą, ir prikarksėjome. Rimti reikalai – virusas diktuoja naujas madas

Trispalvė Lietuva

Vyriausybė nusprendė, pagal sergamumą koronavirusu, savivaldybes skirstyti į tris zonas: žalią, geltoną ir raudoną.

Žalioji zona reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, tad nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Raudonoji zona – bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reikės ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

Kol kas Lietuvos žemėlapis trispalvis. Negi sulauksime dienos, kai visa valstybė paraudonuos? Stovėsime prie namų durų, kaip prieš raudoną šviesoforo signalą, ir bijosime iš namų koją iškelti?

Nuotoliniai mokslai

Nuo kitos savaitės pradžios prasideda mokinių atostogos. Buvo svarstyta, kad reikia leisti vaikams atostogauti ne vieną, o dvi savaites. Dėl tokios žinios sujudo tėvai: atsiliks atžalos moksluose! Tada valdžia apsigalvojo. Nusprendė, kad po savaitės atostogų vaikai turės dar savaitę namuose mokytis nuotoliniu būdu. Dabar pasigirdo dar daugiau dejavimų. Pakraupo tėvai! Kas pradinukus prižiūrės?! Ar už buvimą namuose tėvams kas nors sumokės?! Pakraupo ir pedagogai. Mat viruso akivaizdoje taip ir nesutvėrėme gerų nuotolinio mokymo programų. Šitaip nelengvai per pandemiją skinasi mums reikalingos mokslo žinios.

Algoms kylant, mokesčiai didėja?

Nuo kitų metų nuo 607 iki 642 eurų „ant popieriaus“ turėtų padidėti minimali alga. Tokiu padidėjimu pasidžiaugs maždaug 100 tūkstančių darbuotojų. Tačiau maždaug 270 tūkstančiams gyventojų dėl minimalios algos padidėjimo padidės įvairūs mokesčiai. Spėjama, kad brangs produktai ir paslaugos. Išeina, kad viena ranka valdžia duoda, o kita ranka pasiima. O kaip duosi, jeigu iš ko nors nepaimsi?! Sakoma, kad kiekviena lazda turi du galus. Kartą per radiją vienas ekonomistas aiškino, kad būna lazdų net su trimis galais. Gal čia ir bus tas atvejis? Kai ką nors pridedant vienam, reikia papildomą duoklę surinkti beveik iš trijų?