Sergančiųjų koronavirusu Biržuose – beveik trys šimtai

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų r. savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Kęstučio Knizikevičius nuomone, ugdymo įstaigos turėtų griežčiau laikytis tvarkos, kuri mažintų viruso plitimą.
Biržų rajone koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 300. Savaitgalį nustatyta dar 70 susirgimų, iš viso serga 276 asmenys. Pagrindiniai židiniai – ugdymo įstaigos. Pasiskiepijusių nuo COVID-19 ligos skaičius jau kurį laiką išlieka tas pats – 69.6 proc., per savaitę Biržuose pasiskiepija vos 0.2 proc. rajono gyventojų. Artėja visuotinis pakartotinis vakcinavimas, bet norinčių „apsidrausti“ sustiprinamąja, trečiąja, doze eilės nesidriekia.

Židiniai ugdymo įstaigose

Protrūkiai vis dar fiksuojami rajono ugdymo įstaigose, dalis atvejų nustatoma šeimose. Pasak savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, susirgimų ugdymo įstaigose augimą lemia nepakankamai griežta tvarka.

“Ministerijos nurodymu, mokiniai nuo rugsėjo turėjo grįžti į mokyklas. Todėl epidemiologinės situacijos valdymas dabar yra aukojamas tam, kad vaikai mokytųsi kontaktiniu būdu, nes suvaldyti situaciją nėra lengva. Pakeitimas, kad nustačius bent vieną atvejį neturi izoliuotis visa klasė, mano nuomone, yra netinkamas. Sąlygos šiuo atveju, turėtų būti griežtesnės“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė K. Knizikevičius.

Atlieka daug testų

K. Knizikevičius minėjo, kad penktadienį vykusiame pasitarime su Ministerija, buvo išreikštos pastabos kai kurioms savivaldybėms, kad jos pateikia daugiau talonų testavimuisi. Tai sudaro sąlygas kitų rajonų gyventojams atvykti testuotis į miestus, kuriuose jie neregistruoti. Ministerija nurodė, kad talonų skaičius ir testavimo mastai turėtų būti maždaug vienodi. Biržų savivaldybė taip pat aptarnauja kitų rajonų gyventojus, testavimo mastais ši beveik prilygsta Panevėžio savivaldybei.

“Tai yra sistemos spraga, nes neleisti žmogų iš kitos savivaldybės pas mus testuotis yra neįmanoma. Ir taip vyksta visur. Mūsų poliklinika ir mobilaus punkto komanda dirba labai sunkiai ir intensyviai, į sistemą įkelia daug talonų testavimuisi tiek greitaisiais, tiek PGR testais, eilės nėra didelės, o vietų biržiečiams visada užtenka. Jiems reikia už tai tik padėkoti“,- kalbėjo K. Knizikevičius.

Skiepijasi vangiai

Biržuose skiepijimosi nuo COVID-19 ligos tempai žymiai sumažėjo – jau ilgą laiką vakcinuotų asmenų skaičius vis dar nesiekia 70 proc. ir išsilaiko ties 69,9 proc. riba. K. Knizikevičiaus žiniomis, per savaitę Biržų rajone paskiepijama vos 0.2 proc gyventojų. Artimiausiu metu bus skelbiamas visuotinis gyventojų vakcinavimas sustiprinančiąja, trečiąja, vakcinos doze. Ja galės pasiskiepyti visi norintys asmenys, kuriems jau suėjo 6 mėnesių terminas po antrosios skiepo dozės. Trečiąja vakcinos nuo COVID-19 ligos doze Biržuose paskiepyta vos 1,9 proc. (apie 500) gyventojų.