Sukarščiavus į polikliniką – tik su neigiamu covid rezultatu

B. Petkevičiūtės nuotr.
Poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas teigia, kad pacientai įstaigą nuolat atakuoja skundais. „Esame kaip kokie raupsuotieji, ką bedarytume – viskas blogai. Jeigu infekciją į polikliniką vėl kažkas įneš, „išgrius“ visi daktarai, reikės užsidaryti, tai ką tada žmonės darys? “,- kalbėjo įstaigos vadovas.
Nuo pirmadienio Biržų poliklinikoje į darbą sugrįžusios dvi pediatrės vėl priima pacientus, todėl turėtų būti mažiau nepatenkintų, likusių be medicininių paslaugų. Tačiau pasėta panika ir gydymo įstaigos išplatintas pranešimas „šalyje prastėjant pandeminei situacijai, į mūsų įstaigą ir jos padalinius karščiuojantys pacientai neįleidžiami“, dar trikdo normalų gyvenimą. Žinia papiktino pacientus, tačiau įstaigos vadovybė teigia, kad geriau apsisaugoti, nei praradus gydytojus užsidaryti.

Su temperatūra – į atskirą kabinetą

Biržų poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas „Biržiečių žodžiui“ tvirtino, kad po informacinio pranešimo, žmonės paskleidė klaidingas kalbas. Pasak jo, karščiuojantys pacientai į polikliniką priimami, tik priėmimo tvarka yra sugriežtinta.

“Nesąmonė, kad mes nepriimame karščiuojančių pacientų. Žmonės dėl to skambina net merui ir skundžiasi. Karščiuojantys pacientai su gydytojų sutikimu yra priimami specialiame kabinete ir, jei reikia, jiems atliekami visi reikalingi tyrimai. Tas pats galioja ir vaikams. Medikai pas juos eina apsirengę specialius drabužius, paima covid testus. Turime būti įsitikinę, kad pacientas neserga koronavirusu, kad neužkrėstų mūsų gydytojų“,- kalbėjo direktorius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/