Pirkėjai eilėse keiksnoja – „šuo ir kariamas pripranta“...

B. Petkevičiūtės nuotr.
Į mažas parduotuves gali įeiti tik po vieną – du pirkėjus, todėl dažnai lauke nusidriekia žmonių eilutė, tačiau dėl tokios situacijos piktinasi ne visi. „Geriau palaukti, negu apsikrėsti“,- kalba biržiečiai.
Pagal naująją tvarką mažesnėse parduotuvėse ar vaistinėse, jei plotas mažesnis nei 60 kv. metrų, kuriose pirkėjai aptarnaujami be galimybių paso, vienu metu gali užeiti tik vienas žmogus. Tokia situacija gyventojus siutina, nes turi lauke laukti, kol įleis į vidų.

Ginčijasi, kas pirmas

Ilgiausios pirkėjų eilės Biržuose pastebimos prie vaistinių ar mažesnių maisto prekių parduotuvių. Labiausiai gaila senukų, kurie vos pastovi, tačiau turi laukti, kol įleis vidun. Žinoma, tokia situacija pastebima ne kasdien, prastu oru žmonės nėra tokie kantrūs – lyjant lietui lauke stovėti nenori. Visgi vaistinių darbuotojai pripažįsta – tokia tvarka kursto konfliktus..

“Reikalavimai buvo griežti ir anksčiau, bet dabar, kai įsileidžiame tik po vieną pirkėją, lauke dažnai susidaro eilė laukiančiųjų. Matome, kad jie piktinasi, kartais net ginčijasi, kas eis pirmiau – esą tie, kurie turi galimybių pasą, turi eiti pirmi, negu tie, kurie jo neturi, nors ši tvarka galioja visiems, nesvarbu, žmogus su pasu ar be jo“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė Biržuose esančios vaistinės darbuotoja. Prie tos pačios vaistinės reportažo metu lūkuriavo tik viena moteris, kitas pirkėjas jau rinkosi vaistus viduje.

“Čia dar nėra taip blogai, kaip pas mus, Latvijoje. Ten viskas daug griežčiau, mažos parduotuves net nedirba. Tad geriau jau palaukti keletą minučių lauke, negu išvis neturėti galimybės apsipirkti“- sakė Latvijoje, netoli pasienio su Lietuva, gyvenanti lietuvė Rima, kuri į Biržus dažnai atvažiuoja apsipirkti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/