Ž. Katkūnaitės nuotr.
Anot Biržų ESOC vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, didysis omikrono protrūkis savivaldybėje turėtų įvykti per ateinančias dvi savaites.
Savaitgalį Biržų rajone nustatyti dar 62 koronaviruso atvejai. Iš viso rajone serga 170 asmenų, paskiepyta – 73,4 proc., iš jų trečiąja doze – 34 proc. Pasak Biržų ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, pandeminė situacija rajone nėra bloga.

Rizikingiausios dvi savaitės

Pastaruoju metu nustatoma vis daugiau koronaviruso atmainos – omikrono atvejų.

K. Knizikevičiaus teigimu, prognozuojama, kad didysis atmainos protrūkis Panevėžio regione turėtų prasidėti per artimiausias dvi savaites. Vidutiniškai kasdien Biržuose nustatoma apie 15 naujų COVID-19 ligos atvejų.

Testavimasis tapo kasdienybe

Asmenys, kurie turi testuotis dėl darbo, testus gali atlikti ir poliklinikoje – įstaigos pacientams testas kainuoja 12 eurų, o neprisirašiusiems asmenims – 17. Pasak K. Knizikevičiaus, epidemiologinės situacijos rajono mokyklose vyksta sklandžiai. Nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio ugdymo įstaigoms buvo išdalinta daugiau nei 35 tūkst. testų. Įsigaliojus tvarkai, kad mokiniai gali testuotis ir namuose, padidėjo ir jų poreikis mokykloms – dabar per savaitę mokykloms yra išdalinama dvigubai daugiau – beveik 3 tūkst. testų.

“Testų gauname pakankamai ir jų poreikį patenkiname pakankamai visam rajonui. Besitestuojančių mokinių skaičius rajone nuo pat rugsėjo didėjo, nes tėvai pamatė, kad tai nėra labai sudėtinga procedūra ir kad pats vaikas ją gali nesunkiai atlikti. Todėl vis daugiau tėvų sutiko, kad jų vaikai testuotųsi“,- pristatydamas epidemiologinę situaciją rajone per savivaldybės tarybos kolegijos posėdį kalbėjo ESOC vadovas.

Patvirtino planą

Praeitą savaitę savivaldybėje buvo patvirtintas planas, kaip svarbias funkcijas atliekančios rajono įstaigos turėtų vykdyti veiklą, jeigu būtų staigus omikrono protrūkis. Į sąrašą įeina priešgaisrinė, policija, elektrą bei vandenį teikiančios įmonės, socialinės globos ir sveikatos priežiūros įstaigos ir pan. Joms kas dvi savaites, pagal poreikį valstybės lėšomis bus teikiami respiratoriai ir testai.

Atnaujinta saviizoliacijos tvarka

Nuo šiol saviizoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, o asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe, izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išliks rekomendacijos dėl testavimo. Rekomenduojama tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą. COVID-19 liga susirgusiems gyventojams izoliaciją skiria ir nutraukia šeimos gydytojas. Pajutę šiai ligai būdingus simptomus gyventojai turėtų registruotis tyrimui internetu arba trumpuoju numeriu 1808 ir izoliuotis iki rezultato gavimo. Gavus teigiamą tyrimo rezultatą – kreiptis į šeimos gydytoją.