Teko rinktis iš dviejų blogybių

B. Petkevičiūtės nuotr.
Savivaldybės tarybos posėdyje kalbėdama apie J. Janonio aikštės rekonstrukciją – administracijos direktorė Irutė Varzienė tvirtino, kad jeigu savivaldybė nebūtų pasirašiusi darbų priėmimo akto, pasekmės būtų dar liūdnesnės.
Savivaldybės tarybos posėdyje administracijos direktorė Irutė Varzienė pristatė situaciją dėl Biržuose rekonstruotos J. Janonio aikštės.

Nebuvo kito varianto

Kaip buvo skelbta, J. Janonio aikštės rekonstrukcijos darbai baigti, savivaldybės administracija su rangovu pasirašė perdavimo-priėmimo aktą su defektų sąrašu, kurį rangovas įsipareigojo iki vasaros išpildyti. Savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje administracijos direktorė Irutė Varzienė J. Janonio aikštės pridavimą prilygino “stebuklui“.

“Trūko labai nedaug, kad ta aikštė būtų nepriduota ir būtų tekę grąžinti Europos Sąjungos lėšas, nes rodikliai būtų nepasiekti“,- kalbėjo I. Varzienė. Atsakydama į tarybos narių klausimą, kodėl darbai buvo priimti, jei nustatyta tiek daug defektų, ji tikino, kad kito pasirinkimo nebuvo.

“Administracija turėjo rinktis vieną iš dviejų blogybių – arba nepasirašyti užbaigimo akto ir gauti nuobaudą apie 90 tūkst. eurų europinių lėšų, o turint galvoje, kiek ir taip pabrango mūsų prisidėjimas, būtų labai dideli pinigai. Arba priduoti aikštę su defektiniu darbų sąrašu, kuris yra oficialiai užfiksuotas. Garantija šitos aikštės yra penkeri metai, todėl manau, kad rangovas dar taisys ilgai“,– posėdžio dalyviams pareiškė administracijos vadovė.

„Silpni“ rangovai

Vardindama priežastis, kodėl rekonstruotoje aikštėje gausu defektų, I. Varzienė kalbėjo apie rangovus.

“Sudėtingiausiam objektui teko silpniausias rangovas. Aš tik primenu, kad jį pasirinkome ne mes, bet jeigu būtume mes, mes irgi būtume jį pasirinkę, nes tai buvo mažiausia kaina“,- pripažino administracijos vadovė. Ji pridūrė, kad rekonstruojamos aikštės darbų kontrolė buvo tokia pati, kaip ir kitų rekonstruojamų viešųjų erdvių.

“Kontroliavo tie patys žmonės, kontroliavau aš, meras, bet kažkodėl čia išėjo, kad defektų yra daugiausia“,- kalbėjo I. Varzienė. Anot jos, defektus ir užsitęsusius darbus lėmė darbininkų įgūdžių stoka, užtrukę archeologiniai tyrimai bei dėl karo Ukrainoje sutrikęs medžiagų teikimas.

“Be abejo, buvo ir aplaidumo. Niekas nesako, kad vasarą buvo dirbta pakankamai sparčiai. Rašėme ir techninei priežiūrai. Šiaip rangovai labai geranoriški, empatiški ir į viską labai greitai reaguoja, bet... taip, to aplaidumo būta“,- pripažino administracijos direktorė. “Aš tikrai, užtikrintai sakau, kad daugiau kontroliuoti nebuvo galima“, – pareiškė administracijos direktorė.

Paprašė žodžio

Tarti žodį posėdžio metu buvo pasiruošusi ir aktyvi Biržų miesto gyventoja Birutė Kvedaravičienė. Ji išreiškė savo nepasitenkinimą J. Janonio paminklu, kuris, pasak jos, atnaujintas nekokybiškai. Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Loreta Munikienė atsakė, kad J. Janonio paminklo atnaujinimas yra atskiras projektas ir šie darbai į aikštės rekonstravimo projektą neįtraukti. Anot jos, paminklo atnaujinimo darbai dar nebaigti, tad ir kalbėti apie jo defektus nėra prasmės.