Rajono politikų santykių aiškinimasis posėdžiuose – nuo “klounų“ iki teismų

B. Petkevičiūtės nuotr.
Tarybos narys Audrys Šimas savivaldybės tarybos posėdžio metu svaidė nepasitikėjimo replikas į konservatorių daržą, teigdamas, kad Kontrolės komiteto pirmininkas stengiasi užglaistyti buvusios administracijos direktorės Irutės Varzienės klaidas.
Praėjusią savaitę vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje „strėlytes“ vieni į kitus svaidė konservatoriai ir „valstiečiai“. Tarybos nariui Audriui Šimui išreiškus nepasitikėjimą Kontrolės komiteto pirmininko Daliaus Barkausko darbu, pasigirdo kalbos, kad dėl tikėtina viešai išsakytos neapykantos konkrečiai politinei partijai, Irutė Varzienė pagrasino A. Šimą paduoti į teismą. Tačiau pati politikė tokius gandus paneigė, o A. Šimo tokią poziciją prilygino klouno vaidmeniui.

Nesutarimai prasidėjo komiteto posėdyje

Šio, dviejų politinių partijų – konservatorių ir „valstiečių“ – konflikto sėkla jau buvo pasėta pirmadienį vykusiame savivaldybės tarybos Socialinio vystymo komiteto posėdyje. Svarstant klausimą dėl pritarimo Audrio Šimo kandidatūrai į savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas, šio komiteto pirmininkas Dalius Barkauskas, kurį kandidatas pritarimo atveju ir pavaduotų, pareiškė, kad siūlomai kandidatūrai nepritaria. Savo sprendimą grindė A. Šimo nebuvimą šališku, kaip kad derėtų būti.

“Būčiau prieš A. Šimo kandidatūrą, nes iš tarybos nario veiksmų dažnai pasimato, kad jis mėgsta suvedinėti sąskaitas. Baisu, kad per savo veiklą jis nebandytų to toliau daryti“,- kalbėjo D. Barkauskas, akcentuodamas, kad tai pastebėjo neseniai vykusiame savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje.

“A. Šimas laidė replikas apie mokyklos direktorių atleidimus ir mokyklų sujungimus. Žinant, kad direktoriai yra skirtingos nuomonės negu jis, tai iš tos pusės norėtųsi, kad pavaduotų šiek tiek objektyvesnis“,- sakė D. Barkauskas.

Reaguodamas į tokį pasisakymą, meras Kęstutis Knizikevičius replikavo, kad būdamas stipriu Kontrolės komiteto pirmininku, D. Barkauskas, jei reikės, sukontroliuos ir pavaduotoją. Jam antrino ir tarybos narys Tomas Četvergas, primindamas, kad jeigu komiteto pirmininkas pats sąžiningai lankys posėdžius, tai ir nereikės sukti galvos, kad jį pavaduos nepatikimas kandidatas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com