Akib­rokš­tas tu­riz­mui: pa­ša­li­no draus­ti­nį iš lan­ky­ti­nų vie­tų są­ra­šo

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Užubalių telmologinis draustinis iš lankytinų objektų sąrašo yra išbraukiamas.
Balandžio 29 d. vykusio tarybos posėdžio metu tarybos nariai pritarė lankytinų vietų sąrašo atnaujinimui. Mieste svečiams nebebus siūloma aplankyti trijų objektų: Užubalių telmologinio draustinio, Putrių akmens, Kirkilų amatų centro. Į sąrašą įtrauktos atsiras dvi naujos vietos: Vido Jatulevičiaus drožinių galerija ir Mamerto Indriliūno sodyba.

Europos saugomų teritorijų tinklo vertybė

Prieš kurį laiką Užubalių telmologinis draustinis buvo priskirtas prie didžiausio pasaulyje Europos saugomų teritorijų tinklo „Natura 2000“. Šis pažintinis takas yra maždaug 700 metrų ilgio. Kadaise čia buvo durpynas, kuris yra iškastas kanalais.

Iki jo patekti gali tik žinantys, kur eiti. Kiekvienas atvažiavęs iki lankytinos vietos rodyklės, kelio ieškotis turi pats, nes iki miško veda ūkininko laukai.

Jei yra norima, kad prie lankytino objekto būtų pastatoma lankytinos vietos rodyklė, objektas turi būti įtraukiamas į rajono lankytinų objektų sąrašą, patvirtintą tarybos.

Išmesti panoro regioninis parkas

Prašymą Užubalių telmologinį draustinį pašalinti iš lankytinų objektų sąrašo pateikė Biržų regioninio parko direkcija. Jos direktorius Kęstutis Baronas pasakojo, kad tokį sprendimą priimė dėl nepalankios infrastruktūros šiame objekte. „Vieta yra išskirtinė. Tačiau privažiavimo čia nėra. Prieš dešimt ar dvyliką metų buvo atnaujinti takai, pastatytas bokštelis. Dabar visa tai griūna. Inventoriaus atnaujinimas kainuotų daug. Todėl nusprendėme lankytojams nebesiūlyti šios vietos“,– sakė K. Baronas.

Jo nuomone, gamtos mylėtojai į šią vietą gali atvykti ir be turizmo objekto statuso.