Kaimo žmonės baiminasi dėl mobilių slaugytojų

BŽ nuotr.
Jurgita Augustinavičiėnė teigia, kad mobilios slaugytojos paslauga padeda užtikrinti, kad visi pacientai gautų reikiamą pagalbą, o medikų žmonės neturėtų bijoti.
Tam, kad visi ligoniai gautų reikiamą pagalbą, mobilios slaugytojos paslaugas jiems teikia namuose. Kaimo žmonės nerimauja, kad dėl tokios tvarkos vietinės felčerės į kaimą neparneštų viruso. Medikus toks požiūris skaudina: mūsų bijoti nereikia, mes patys bijome, bet kovojame dėl visų.

Gali platinti virusą

Į redakciją kreipėsi vieno kaimo gyventoja Dalia (pavardė redakcijai žinoma). Moteris nerimavo dėl poliklinikos tvarkos. Kaime, kuriame ji gyvena sergančiųjų kol kas nėra, tačiau vietinė felčerė turi lankyti pacientus visame rajone.

-Mes labai saugomės, todėl nuogąstaujame, kad mūsų slaugė neparvežtų į kaimą viruso. Kodėl ji turi lankyti kitus ligonius, kurie gali būti apsikrėtę. Kodėl yra tokia tvarka, ar poliklinika nebesusitvarko? Būtų kur kas ramiau, jei vietiniai felčeriai iš kaimų, kuriuose nėra sergančiųjų ir prižiūrėtų tik vietinius. Juk virusas šiuo metu yra be galo išplitęs, tik mažesnis kontaktų skaičius gali sustabdyti pandemiją,- dėstė moteris.

Tai mūsų pareiga

Meilūnų kaimo medicinos punkto slaugytojos Vidos Zazienės nuomonė kitokia. Felčerė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad dėl tokios tvarkos priekaištų neturi.

-Mes juk medikai, privalome žmonėms padėti. Kas kitas padės, jei ne mes? Tai mūsų šventa pareiga. Saugomės, kiek galime. Ir dėl savęs, ir dėl kitų: nes jei ir mes susirgsime, tada tai tikrai nebus, kas pagelbsti,- kalbėjo slaugytoja.

Skaudina požiūris

Biržų poliklinikos direktoriaus pavaduotoja gydymo reikalams, gydytoja Jurgita Augustinavičienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad toks žmonių požiūris medikus žeidžia.

-Pirmiausia, norisi akcentuoti ir paneigti visuomenėje paplitusią klaidingą nuomonę apie medikus, kuri labai skaudina. Ne medikai nešioja koronavirusą. Mūsų nėra ko bijoti. Pastaraisiais mėnesiais mes, medikai, bijome. Juk nežinome kur slypi šis baisus virusas. Tačiau kaip kariai, kartais gal ir nedrąsiai, vistiek žengiame į mūšio lauko židinį. Visi poliklinikos darbuotojai yra nuolat tiriami. O jei kuris nors prastai pasijunta, yra nušalinamas nuo darbo ir jo būklė yra stebima, o paskui kartojamas tyrimas,- kalbėjo medikė.

Kad paslaugas gautų visi

Pasak J. Augustinavičienės, pas pacientus slaugytojos vyksta ne savo noru, o pacientų kvietimu. Be to, dėl šalyje esamos ekstremalios situacijos, pačioje gydymo įstaigoje privaloma valdyti pacientų srautą. Tam, kad pacientai nenukentėtų dėl sumažėjusios galimybės gauti tiesioginę gydytojo konsultaciją, buvo priimtas sprendimas pradėti teikti „mobilios slaugytojos“ paslaugą pacientams namuose.

-Kiekvienas šeimos gydytojas dabar reguliuoja ir derina savo pacientų atvykimą į polikliniką bei sprendžia apie asmens būklės sunkumą ir medicininės pagalbos suteikimo būdą. Norime kiek galima labiau sumažinti greitosios pagalbos krūvį, kuris dabar yra nežmoniškai didelis. Reaguodami į esamą situaciją, siekiame savo pacientams suteikti kuo palankesnes sąlygas mūsų įstaigos paslaugoms gauti,- sakė J. Augustinavičienė. Pasak jos, jei asmuo nenori slaugytojos, jis šios paslaugos gali raštiškai atsisakyti.