B. Petkevičiūtės nuotr.
Pasak Biržų ESO centro vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, Biržų rajone pasveikusių asmenų sergančiųjų sąraše nemažai. Tvarkyti duomenis gydymo įstaigoms buvo nurodyta ir anksčiau.
Šalyje praregėjimo akimirka: savivaldybės viena po kitos išsiaiškina, jog į visuomenei pateikiamą sergančiųjų koronavirusu statistiką vis dar yra įtraukti jau seniai pasveikę asmenys. Panagrinėjus duomenis tapo aišku, kad tokia pati situacija yra ir Biržų rajone. Tokios klaidos ne tik iškreipia šalies sergamumo statistiką, tačiau laukiantiems karantino švelninimo žmonėms kainuoja pinigus ir laiką.

Gydymo įstaigas jau buvo perspėję

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) turima statistika neatitinka tikrovės, nes šeimos gydytojai elektroninėje sistemoje nepažymi, kad virusu sirgęs pacientas jau pasveiko.

Biržų Ekstremaliųjų situacijų operacijų (ESO) centro vadovas Kęstutis Knizikevičius „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, kad tokia problema yra ir mūsų rajone. Jis teigė, kad neatitikimai buvo pastebėti jau pernai:

-Jau gruodį pastebėjome, kad į sergančiųjų sąrašą vis dar įtraukti jau pasveikę asmenys. Tačiau tokių atvejų buvo pavieniai, nes ir sergančių skaičius rajone nebuvo didelis. Perspėjome gydymo įstaigų vadovus, kad atidžiau tvarkytų savo pacientų duomenis. Po to situacija kažkiek pasitaisė, o dabar vėl tas pats.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/