Kai kurie gyventojai atsisako skiepytis „AstraZeneca“

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Kuria vakcina skiepyti žmones specialiai niekas neskirsto – kokia ateina, tokia ir yra skiepijama.
Šalies gyventojus pradėjus skiepyti naująja „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 ligos, žmonės ėmė dalintis šalutiniais poveikiais, kurie pasireiškė po pirmojo skiepo. Tai sukėlė nepasitikėjimą šia vakcina, todėl kai kurie išvis atsisakė būti skiepijami. Biržų rajone atsisakiusiųjų irgi neišvengta.

Bijo šalutinio poveikio

Pasikliaudami bandos jausmu dauguma biržiečių atsisako būti skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, nes bijo galimo šalutinio poveikio, kurį patyrė jau paskiepyti gyventojai. Poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Augustinavičienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad pacientai skambina į gydymo įstaigą, piktinasi, kodėl būtent jiems paskirta ši vakcina ir prašo išbraukti juos iš sąrašų.

-Anksčiau buvo kalbėta, kad ši vakcina bus skirta asmenims iki 55 metų amžiaus. Bet paskui ministerija patvirtino, jog „AstraZeneca“ tinkama ir vyresniems. Todėl ja ir pradėti vakcinuoti senjorai. Toks nurodymas ir mes nieko negalime padaryti. Žmonės mano, kad mes kiekvienam paskiriame, kokią vakciną – šią ar „Pfizer“ jie gaus. Todėl skambina mums ir piktinasi, kodėl jiems skirta būtent viena ar kita vakcina. Bet mes jų neskirstome, kokias gauname, tokiomis ir skiepijame,- kalbėjo J. Augustinavičienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/