„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Norintys pasitikrinti, ar gavo būtent sustabdytos „AstraZeneca“ serijos skiepą, gali pasitikrinti savo skiepijimo kortelėje pagal serijos numerį
Biržai – viena iš šalies savivaldybių, efektyviausiai išnaudojanti vakcinas. Iki šiol rajone paskiepyti 2329 asmenys, iš kurių dalis antrą kartą. Nors registruotis galima skambinant net keturiais numeriais, linijos apkrautos – gyventojai skiepo atsisako vis rečiau. Šalyje pasklidus žinioms apie laikinai sustabdyta „AstraZeneca“ seriją, kai kurie biržiečiai išsigando ir atsisakė skiepų, tiesa, tokių buvo mažuma.

Sunaudojo visą įtarimų sukėlusią seriją

Skiepijimas „AstraZenecos“ serija ABV5300 buvo laikinai sustabdytas gavus du pranešimus iš Austrijos institucijų apie dvi moteris, kurių vienai išsivystė plaučių embolija, kita mirė dėl kraujo krešėjimo sutrikimų. Kol kas specialistai linkę galvoti, kad šie poveikiai nėra susiję su vakcina, tačiau kad būtų įsitikinta, vykdomas tyrimas.

Po tokių žinių, penktadienį išsigando ir atsisakė skiepytis apie 60 žmonių.

Minėtos serijos vakcinų Lietuva gavo 9000 dozių. Lietuvoje jų dar liko, bet į Biržus nepateks. Biržai šios serijos buvo gavę apie 100 dozių ir visos jos suskiepintos.

Pasak poliklinikos direktoriaus pavaduotojos Jurgitos Augustinavičienės, ši serija Biržuose yra seniausiai suskiepyta.

„Mes jau ir pamiršome tai, kadangi serija buvo gauta vasario viduryje ir visa panaudota. Nei vienas asmuo į mus nesikreipė dėl nepageidautino šalutinio poveikio“, – sakė J. Augustinavičienė.

Norintys pasitikrinti, ar gavo būtent šios serijos skiepą, gali pasitikrinti savo skiepijimo kortelėje pagal serijos numerį.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/