J. Janonio aikštė lobių neslepia

B. Petkevičiūtės nuotr.
Pasak Architektūros ir urbanistikos specialisto Vaido Viederio, rangovai pasiims tik nereikalingas statybines medžiagas, kurias turės utilizuoti.
Praeitą savaitę J. Janonio aikštėje prasidėjo rekonstravimo darbai: pradėta ardyti aikštės danga. Prisiminę prieš dešimtmetį pagarsėjusią istoriją apie Biržų miesto Kęstučio gatvės akmeninio palikimo išvaistymą vėjais, biržiečiai susirūpino: koks likimas laukia Janonio aikštės granitinių plokščių ir akmenų? Ar juos utilizuoti išvežę rangovai nepasipelnys iš turto, kuris galėtų praversti savivaldybei?

Prisiminė skandalą

Beveik prieš dešimtmetį buvo išardyta dalis Biržų miesto Kęstučio gatvės grindinio. Plėšti asfaltą ir lupti po juo buvusio grindinio akmenis prireikė dėl to, kad buvo tiesiamos naujos vandentiekio ir kanalizacijos trasos. Tuometiniai Biržų savivaldybės vadovai buvo kaltinami, kad nepasirūpino, jog akmenys ir kita statybų medžiaga būtų apskaityta, išsaugota ir panaudota rajono gyventojų reikmėms, o atkasto grindinio akmenys su asfalto priemaišomis mįslingai atsidūrė privačiuose kiemuose. Tada atsakomybės purtėsi ir kiemų, kuriuose buvo pastebėtos statybinės liekanos, šeimininkai ir valdžia, kuri tvirtino, kad už neaišku kam atitekusius akmenis jokios naudos negavo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/