„Auksiniame“ tualete – vandalų „menas“

Savivaldybės nuotr.
Biržų miesto J. Janonio aikštėje esančiame viešajame tualete prisidarbavo nedorėliai – ant sienų ir smulkių įrenginių pripiešė lytinių organų, širdelių ir prirašinėjo viena kitai prieštaraujančių frazių.
Penktadienio rytą Biržų miesto seniūnija gavo pranešimą, kad sugadintas Biržų miesto naujasis viešasis tualetas bei suoliukai, esantys J. Janonio aikštėje. Vandalų paliktą „meną“ ryte pastebėjo tualetus prižiūrintis žmogus. Toks elgesys savivaldybės atstovus paskatino susimąstyti apie vaizdo kamerų skaičiaus didinimą arba naudojimąsi tualetu apmokestinti.

Piešiniai ant sienų

Išterliotas J. Janonio aikštės naujojo tualeto sienas penktadienio ryte rado jį prižiūrintis darbuotojas. Ant tualeto sienos buvo prirašinėta ne tik lietuviškų, bet angliškų žodžių. Žiūrint į užrašus, galima pamanyti, kad juos rašinėjęs „menininkas“ buvo visiškai susipynęs savo emocijose – vienoje vietoje angliškas žodis, reiškiantis meilę, kitoje – žodis „nekenčiu“, dar kitoje – užrašas, reiškiantis „gyvenk, mylėk, juokis“, o šalia jo – „dusk gaidy“, „tu duhas“ ir, žinoma, tradiciškai – nupieštas vyriškas lytinis organas.

Nors, stebėtis nėra ko, juk įėjus į tualetą, reikėjo spėti kuo greičiau visas mintis ant sienos išlieti, kad po dvidešimties minučių savaime atsidariusios durys „neapnuogintų“ kaltininko pačiame darbų įkarštyje.

„Atlaikė mėnesį“

Pasak Biržų miesto seniūnijos seniūno pavaduotojos Justinos Pečiukevičiūtės-Pipynės, greičiausiai pasidarbuota baltu korektoriumi, skirtu užtušuoti žodžius popieriuje.

“Pasirodo, atlaikė tik mėnesį... Nuvalėme, bet labai nesmagu, kad taip vyksta“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė seniūno pavaduotoja.

Pasak savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Ričardo Sabo, vaizdo filmavimo kamera prie tualeto yra, tačiau nepamaišytų jų dar daugiau.

“Manau, kad tokius dalykus geriausiai sprendžia policijos pastatymas ir nuobaudos paskyrimas. Aišku, vaizdo kamerų skaičiaus didinimas“,- sakė vedėjas.

Policija tiria

Apie įvykį buvo pranešta Biržų rajono policijos komisariatui (PK), pradėtas tyrimas dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

“Tokių dalykų neišvengsi, bet gaila, kai taip niokojamas naujas, brangus savivaldybės turtas“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė Biržų r. PK viršininkas Deividas Valtaris. Jis sutiko, kad greičiausiai tai yra jaunimo darbas.

“Negi normalus žmogus ten eis ir kažkokius „pezalus“ rašinės“,- kalbėjo D. Valtaris.

Prižiūrėtojo nepastatys

Šalia minėto tualeto, J. Janonio aikštėje, įrengtos ir dvejos supynės, kurias pamėgo ne tik vaikai, bet ir paaugliai. Gyventojai ne kartą pastebėjo, kaip jaunuoliai, susėdę net po du, įsisupa taip aukštai, kad kojomis net veidrodines lubas liečia. Seniūno pavaduotojos J. Pečiukevičiūtės-Pipynės teigimu, prižiūrėtojo, kuris nuolat budėtų prie supynių, seniūnija nepastatys.

“Niekas prie jų nestovi ir neprižiūri. Sudrausminti gali patys žmonės, jeigu, eidami pro šalį, pamato, kad supynės naudojamos ne pagal paskirtį“,- patarė seniūno pavaduotoja.

Tokios pačios nuomonės ir Biržų r. PK viršininkas – policininko prie supynių nepastatys, bet patruliuojantys pareigūnai, važiuodami pro šalį, visada stebi aikštę ir, jei reikia sudrausminti, sudrausmina.

“Vaikus, pirmiausia, turi auklėti jų tėvai“,- pridūrė D. Valtaris. Žinią apie sugadintą turtą internetiniame puslapyje paskelbusi savivaldybės administracija informavo, kad jeigu tokie įvykiai kartosis, bus svarstoma galimybė naudojimąsi tualetu apmokestinti.