Ž. Maniko nuotr.
Viešuoju, Biržų miesto, J. Janonio aikštės tualetu greičiausiai bus galima naudotis tik nuo balandžio.
Biržų miesto J. Janonio aikštės rekonstrukcijos darbai baigti. Viena dalis darbų – viešasis tualetas, kuris sukėlė diskusijų tarp biržiečių dėl savo šimtatūkstantinės kainos, buvo pramintas „auksiniu“. Jis aikštėje didingai jau stovi, tik durys dar užrakintos. Smalsiems gyventojams įdomu, kada jie, reikalui prispaudus, galės užsukti į prabangią „išvietę“.

Žmonėms smalsu

J. Janonio aikštė jau nauja. Tačiau, kol kas, džiaugsmas menkas, nes žiemą joje nėra ką veikti – ant suolelio neatsisėsi – šalta, fontanu nepasigėrėsi – išjungtas. O kone į patį įdomiausią aikštės statinį – viešąjį tualetą – irgi neužeisi, nes jis užrakintas. Netgi po 20 minučių, kaip nurodyta „instrukcijoje“, jo durys tikrai neatsidarys. Tas minutes skaičiuosime... iki balandžio.

Beveik kasdien J. Janonio aikštėje pamatysi smalsius arba iš tikrųjų gamtinių reikalų prispirtus biržiečius, kurie bando atidaryti naujojo tualeto duris. Žmonėms neaišku, kodėl aikštės remontas baigtas, bet tualetu naudotis dar negalima. Juolab biržiečiams smalsu savo akimis pamatyti, kodėl šis statinys taip brangiai kainavo – gal jo sienos auksu dengtos, gal savaime pats išsiplauna, o gal, atlikus reikalą, nieko daryti nebereikia. Kai tiesos nežinai, prisifantazuoti ir belieka.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/