„Auksinis“ tualetas turės analogą ir... savo paslaugos kainą

B. Petkevičiūtės nuotr.
J. Janonio aikštėje ant viešojo tualeto sienos atsirado kortelių skaitytuvas, nors aiškiai matyti užrašas, kad tualetu galima naudotis nemokamai. Jis, beje, vis dar užrakintas, todėl biržiečiai svarsto – ar „nusilengvinti“ galės veltui, ar teks atsegti... piniginę... Valdininkai aiškaus atsakymo neturi.
Šią savaitę, be „dingusių“ šiukšliadėžių Biržų miesto J. Janonio aikštėje biržiečiai pastebėjo dar vieną keistą dalyką. Ant „auksiniu“ praminto viešojo tualeto sienos, prie pat įėjimo, buvo įrengtas banko kortelių skaitytuvas, nors iš tolo matomas užrašas, kad „WC Nemokamas“... Dėl šių, viena kitai prieštaraujančių informacijų, žmonės nesupranta – ar „auksinės“ durys išvis atsivers...

Atsakymas miglotas

Šią savaitę pastebėjus, kad prie J. Janonio aikštės viešojo tualeto atsirado kortelių skaitytuvas, „Biržiečių žodis“ apie šią naujovę pasiteiravo savivaldybės administracijos. Klausėme, ar už pasinaudojimą tualetu reikės mokėti ir kokia bus kaina?

Savivaldybės administracijos atstovė spaudai Vaida Dževečkaitė-Klepeckienė nukreipė į anksčiau savivaldybės internetiniame puslapyje pateiktą informaciją, kurioje teigiama, jog kol kas tualetas apmokestintas nebus. Apie kortelių skaitytuvą nurodytame pranešime jokios informacijos nebuvo. Todėl atstovės spaudai dar kartą paprašėme tą patį klausimą perduoti atsakingam specialistui.

Kol kas – nekainuos

Netrukus V. Dževečkaitė-Klepeckienė „Biržiečių žodžiui“ pateikė šiek tiek informatyvesnį atsakymą.

“Kol kas planuojama, kad J. Janonio aikštėje esančiu viešuoju tualetu bus galima naudotis nemokamai. Tačiau neatmetama galimybė, kad ateityje, kai bus pastatytas ir antrasis analogiškas viešasis tualetas prie J. Bielinio ir Reformatų gatvės sankryžos, bus perkama šių įrenginių aptarnavimo paslauga. Kortelių skaitytuvas buvo įrengtas tam atvejui, jeigu ateityje būtų nuspręsta apmokestinti naudojimąsi viešuoju tualetu“,- informavo savivaldybės atstovė spaudai.

Kaip buvo pranešta anksčiau, tikėtina, kad tualetu biržiečiai galės naudotis jau nuo balandžio.

Na ir keisti tie žmonės – pirma skaitytuvą įrengė, o paskui spręs, ar jo ten reikia... Tai gal būtų galima ir Vabalninko gatvėje, šalia prekybos centro „Maxima“, padėti kibirus su baltais dažais perėjai dažyti... Nes jeigu kada nors bus nuspręsta, kad ji ten tikrai reikalinga..?