Gyvenimo akistatoje – rizikuoti (ne)verta

L.Bataitienės nuotr.
Kiekvieno laisva valia – skiepytis nuo COVID – 19 ar ne, tačiau liga negailestinga ir gali pražudyti, o skiepas... jis gali ir išgelbėti.
Senas geras filmukas apie tai, kaip begemotas bijojo skiepų, šiandien aktualus daugeliui. Jau skiepijami didesni darbo kolektyvai, artėja masinė vakcinacija. Rinktis skiepą, o gal tikimybė susirgti COVID – 19 ne tokia ir didelė? Spręsti teks kiekvienam individualiai.

Galimybė

„Aš nesiskiepinsiu, nes bijau šalutinio poveikio. Nežinau, kaip reaguos mano organizmas“,- guodėsi garbingo amžiaus moteris. Šylantys orai vilioja keliauti, pramogauti, todėl ir užsikrėsti klastingu virusu galimybių daugėja. Svarstymų gali būti įvairių, tačiau, kai gydymo įstaigos darbuotoja paskambina ir paragina tą pačią akimirką priimti sprendimą – skiepytis ar atsisakyti skiepo – apsispręsti labai sunku. „Yra galimybė skiepytis "AstraZeneka" vakcina, ar norėtumėte?“- klausia medikė. Ji negali ilgai laukti atsakymo, nes turi perskambinti ir atsiklausti dar dešimčių, o gal šimtų pacientų. Aš tai suprantu, bet sunku nuspręsti, kuri rizika didesnė – virusas gali pražudyti, tačiau jo galiu ir išvengti, taip pat nežinau, kaip organizmas reaguos į skiepą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/