Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Biržų turguje šeštadienį baigėsi vaismedžių sezonas. Persikai ir abrikosai – išpirkti.

Biržų turguje šeštadienį pirkėjų dėmesio netrūko vaismedžiams. Šį pavasarį jie dėl karantino į turgų vėlavo. Vieni vešliai sulapoję, kitų šakos jau ir žieduotos. Akį pirmiausia traukė Lietuvos medelynų sodinukai. Juos reklamavo “Žagarės sodai” , V. Eidimto privatus medelynas.

Privataus medelyno savininkas iš Pasvalio rajono Pumpėnų seniūnijos Valdas Eidimtas vaismedžiais Biržų turguje prekiauja jau 25 metus. Pasak Eidimto, šis pavasario turgadienis jam paskutinis. Turguje pasirodys tik rudenį.

– Šį sezoną biržiečiai pasinešę ant abrikosų ir persikų. Jų dažniausiai ieškojo ir pirko. Išpirko, – pastebėjo privataus medelyno savininkas.

Šį sezoną vieno abrikoso, kaip ir persiko kaina vienoda: 8 eurai. 8 eurų prekiautojai prašė už dekoratyvinį putiną, šilkmedį, lazdyną, sedulą, graikinį riešutą. Vyšnių, obelų, kriaušių ir slyvų sodinukai kainavo nuo 8 iki 10 eurų. Gudobelė – 6, desertinių vynuogių, aronijos, aktinidijos sodinukus pardavinėjo po 7 eurus. Vynuogės, šilauogės po 5. Už sausmedį – 4 eurai.

Privataus medelyno savininkas V. Eidimtas pasakojo: turguje pirkėjai taupūs. Šiemet pats pačiausias pirkėjas iš jo medelių pirko už 100 eurų. Bet kai pirkėjai atvyksta sodinukų rinktis į namus, tada atsipalaiduoja, su pinigais nebesiskaito ir išleidžia net tūkstantį eurų. Žmonės perka sodybas, naikina senus sodus, veisia naujus. Pirkėjai pirmenybę teikia Lietuvos medelynuose išaugintiems, o ne atvežtiniams sodinukams, įsitikinęs Valdas Eidimtas.

Jis prognozavo: rudenį vaismedžiai nepigs, bet ir brangti neturėtų.