Ūkininkų turgaus prekeiviai nusivylę – „dėl tokių įkainių, neliks ir mūsų“

B. Petkevičiūtės nuotr.
“Jeigu didina kainas mums ir mes didinsime kainas, bet kas tada pirks? O į „minusą“ dirbti negalime, geriau išvis nieko nesėti. Tada pasibaigs visa prekyba“,- padidėjusiomis kainomis už vietą turguje guodėsi Biržų ūkininkų turguje prekiaujanti Elena.
“Mes, seni žmonės, esame kaip šiukšlės, visą gyvenimą dirbome, o pensijos tik ašaras gauname. Kad pensiją pataupytume „pakasynoms“, iš prekybos bent vaistams norime uždirbti. Bet jeigu tokios kainos už vietą turguje, tai kažin, kiek čia mūsų beliks“,- dėl padidėjusio mokesčio už vietą Biržų ūkininkų turguje, guodėsi prekeiviai.

Vieta turguje gerokai pabrango

Biržų ūkininkų turgų nuomojęsis rajono ūkininkas Romualdas Misevičius šį pavasarį sutartį nutraukė. Nuo tada ir iki naujo nuomos aukciono, prižiūrėti turgaus teritoriją ir išduoti leidimus prekybininkams buvo pavesta Biržų miesto seniūnijai.

Pasikeitus šeimininkams, pasikeitė ir kainos už prekybos vietą. Kaip „Biržiečių žodžiui“ pasakojo ūkininkų turgaus prekeiviai, anksčiau už vieną užimtą metrą prekystalio ūkininkų turguje R. Misevičius „imdavo“ du eurus ir tik šių metų pradžioje kainą šiek tiek padidino. Bet kai turgaus priežiūra buvo perduota seniūnijai, prekybos vieta pabrango daugiau nei pusantro karto – iki 3,33 eurų už metrą.

Kaina už plotą ant grindinio, prekybininkams, kurie prekiauja iš automobilių ar panašiai, padidinta dar daugiau – nuo 6 iki 10 eurų už dieną. Toks kainų šuolis ypač papiktino tuos prekeivius, kurie nėra dideli ūkininkai ir prekiauja pomidorų ar kitų daržovių sodinukais, daigais, prieskoniais, gėlėmis... Iš šių prekių didelių pinigų neuždirba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/