Turgaus šurmulys išduoda artėjančias šventes

V.Leščinskienės nuotr.
Biržietė Genovaitė Solovjova pardavinėjo rankų darbo nertas višteles, kurios suteikia gerų emocijų, mat gamintos su meile.
Dieną prieš Verbų sekmadienį centriniame Biržų turguje karaliavo verbos, kurias pardavinėjančios močiutės nespėjo rišti. Pirkėjai dairėsi ir velykinių prekių. Jei kiaušinių dažų kainos nuo praėjusių metų išliko tos pačios, tai kiaušinių kaina šoktelėjo iki padangių. Ar gali būti dar brangiau?

Brangu – nepirk

Turgaus prieigose prekiavęs Dalius Ruplėnas iš Vabalninko už dėžutę naminių kiaušinių prašė trijų eurų. Taip taip – dešimt kiaušinių kainavo trys eurai. Kai kurie praeiviai, išgirdę tokią kainą, net aiktelėjo iš nuostabos, tačiau buvo tokių, kurie pirko nesiderėdami. Tokia kaina, pasak kiaušinių pardavėjo, yra sąlyginis dalykas – kas vienam brangu, kitam, galbūt, lengvai „įkandama“.

Praėjusiais metais, prieš Velykas, tas pats prekiautojas už dėžutę kiaušinių prisiminė prašęs pustrečio euro. „Tai kad viskas brangsta – kuras, pašarai“,- paaiškino kainų kilimo priežastį pašnekovas. Jis įspėjo, kad kitą šeštadienį kiaušiniai gali būti dar brangesni, esą visada prieš pat šventes pabrangsta.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/