I. Butkevičiūtės nuotr.
Biržų turgaus prekeiviai panikuoja – jeigu nugriaus paviljoną ir lauko prekybvietes, žlugs jų pagrindinis verslas. “Juk tai mūsų „duona“, mums čia vienintelė darbo vieta, ką jie sau galvoja?“
Aistros dėl Biržuose atsirasiančio prekybos centro „Lidl“ nerimsta – vieni idėjai pritaria, teigdami, kad kuo daugiau parduotuvių, tuo geriau. Kiti, tokią idėją peikia – mintis prekybos centrą statyti turgaus vietoje yra ne kas kita, kaip pasityčiojimas. Tačiau labiausiai nerimauja turgaus prekeiviai, kuriuos šis pokytis paliestų tiesiogiai: „Na, kas bus, kas bus? Mirtis mums visiems. Visai nori mus numarinti, darbą atimti, juk mes iš to pragyvename, neiname su ištiesta ranka. Apsimeta valdžia, kad nežinojo...“,- nusivylimo neslėpė kelis dešimtmečius turguje prekiaujantys biržiečiai.

Sužlugs ilgametis verslas

Ketvirtadienį „Biržiečių žodis“ apsilankė centriniame Biržų miesto turguje. Domėjomės, kokiomis nuotaikomis gyvena prekeiviai, sužinoję apie prekybos tinklo „Lidl“ planus Biržuose. Prekeiviai neslėpė pykčio, ketinimą statyti prekybos centrą turgaus vietoje jiem prilygino jų verslo žlugimui.

„Kokia neteisybė, kai prekybininkai buvo pasistatę stogines, tai savivaldybė net į teismą kreipėsi, nugriovė, išvežė tas stogines, nes atseit, čia senamiesčio teritorija, čia statyti nieko negalima. O tai prekybos centrą statyti galima?“- piktinosi viena ilgametė turgaus prekiautoja.

„Mums čia vienintelė darbo vieta, tai ką jie sau galvoja? Ir iš viso, kur yra Biržų paveldosaugininkas? Ar jis atsiranda tik tada, kai reikia? „- širdo kita pagyvenusi turgaus prekiautoja. Kolegėms antrino prekybininkas, į Biržus važinėjantis prekiauti iš Panevėžio: „Eikit, eikit, jau prieš metus čia visi kalbėjo, kad „Lidlą“ statys ir net kalbama, kad už pusę milijono tas paviljonas buvo parduotas“,- sakė vyriškis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/