Ar smegduobių krašte neprasmegs prekybos centro „Lidl“ projektas?

I. Butkevičiūtės nuotr.
Neseniai Biržų miesto turgaus teritorijoje atsiradusi įgriuva uždavė nemažai klausimų – gal tai tik gręžimo pasekmė, o gal karstinė įgriuva, dėl kurios gali žlugti „Lidl“ planuojamos statybos.
Praėjusį šeštadienį turgaus prekybininkai ne juokais išsigando – vienoje, pernai Biržų miesto turguje atlikto gręžinio, vietoje atsivėrė skylė. Baiminamasi, kad artėjant pavasariui gali įgriūti ir kitos, skalda užpiltos gręžinių vietos. Geologai vertins atliktus žemės tyrimus ir tada spręs, ar Biržų turgaus teritorija tinkama „Lidl“ arba kito objekto statybai.

Atėję į turgų prekeiviai, rado atsivėrusią duobę

Sunerimę turgaus prekeiviai pasakojo, kad atvykus į turgų praėjusį šeštadienį, jie rado atsivėrusią duobę. Per kelias valandas ji dar šiek tiek praplatėjo.

Turgaus darbuotoja pažymėjo pavojingą vietą turimomis priemonėmis. Turgaus prekeiviai gūžčiojo pečiais – vieni sakė nerimaujantys dėl to, kad reikės galvoti, ką daryti toliau, nes ten veikla gali būti uždrausta. Kiti sakė jau darantys tam tikrus žingsnius, pavyzdžiui, bando persikelti į fizines parduotuves.

Atsivėrusi duobė sulaukė tik pačių prekeivių ir pirkėjų dėmesio. Apie atsivėrusią duobę nieko negirdėjo tiek savivaldybės administracija, tiek ir Biržų regioninio parko specialistai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com