Apie atsibodusį virusą bei karantiną ir 200 eurų išmokas

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis
Naujienos iš kovos su koronavirusu fronto šiek tik priblanko. Jeigu nuoširdžiai – atsibodo. Keli devyni dabar galėtų viduryje nakties pasakyti: kiek mūsų šalyje ir pasaulyje yra žmonių, užsikrėtusių tuo nematomu siaubūnu? Daugiau nei prieš du mėnesius apie pirmą koronaviruso užpultą mūsų šalies žmogų buvo pranešta bene trečią valandą nakties. Tarsi mus būtų užpuolęs ne virusas, o kokia nors nedraugiškos valstybės armija. Dabar pranešimai apie užsikrėtusiuosius virusu – jokia naujiena. Kasdienybė. Naujienos vadinamos naujienomis, kol jos šviežios. Dabar šviežiena bus, kai bus pranešta, jog neberado nė vieno virusą pasigavusio mūsiškio? Tačiau naujienų reikia, nes be jų – gyvenimas tuštokas.

***

Todėl dabar pranešinėjama, kaip vienoje ar kitoje valstybėje elgiasi žmonės kuriems įgriso karantinas. Mat žmonės pradeda pykti ant valdžių, kad neleidžia laisvai išeiti iš namų. Todėl vienaip ar kitaip protestuojama. Rodomi eilėse dėl sugriuvusių ekonomikų prie valdiškų maisto paketų stovintys pasaulio varguoliai. Pranešama apie žiauriai smunkančias ekonomikas, didėjantį nedarbą. Todėl tai vienur, tai kitur atleidžiami karantinų varžteliai. Tai atleidžia. Tai vėl priveržia. Šiokia tokia naujienų įvairovė. Galima sakyti, jog Lietuvai pastarosiomis dienomis labai pasisekė. Mat naujienos apie virusą buvo įvarytos į kampą kalbomis apie 200 eurų išmokas.

***

Apie tas dvi šimtines visi kalbėjo, svarstė. Praėjusį ketvirtadienį Seimas irgi apsvarstė ir priėmė Vyriausybės patvirtintą pokarantininį priemonių paketą, kuriame be kitų dalykų yra numatyta ir vienkartinė 200 eurų išmoka pensininkams bei kai kurių kitų socialinių grupių žmonėms. Tuos pinigus gautų beveik milijonas šalies gyventojų. Vienkartinė išmoka būtų išmokama šių metų rugpjūtį. Įstatymą dar turi pasirašyti arba gali vetuoti Prezidentas Gitanas Nausėda.

***

Tačiau iš Prezidentūros ateina žinia, jog išmokos mokėjimą reikia paankstinti ir išplėsti išmokos gavėjų ratą. Gal Prezidentas šį įstatymą vetuos? O gal pasirašys? Ar vienaip ar kitaip tie 200 eurų taps kūnu. Juk net kai kurie išrinktieji iš Seimo opozicijos balsavo už tuos 200 eurų, nors prieš tai burbuliavo. Tvirtino, jog tai rinkėjų papirkinėjimas – politinė korupcija. Aiškino, jog negražu tuos pinigus duoti rugpjūtį. Likus vos mėnesiui iki Seimo rinkimų! Geriau būtų išmokėti anksčiau. Tada neva rinkėjai apie tuos pinigus per rinkimus jau bus pamiršę. Panašu, jog ne rinkėjams, o politikams visos mintys tik ir sukasi apie rinkimus. Juk kai kurie Seimo pensininkai irgi balsavo už tuos rugpjūčio 200 eurų, kurie ir jiems, kaip priedas bus išmokėti prie solidžių atlyginimų bei pensijų.

***

Tiesa, ne viskas ėjosi, kaip sviestu patepta. Seimo pensininkas Algimantas piktinosi, jog jam 200 eurų bus išmokėta, nors jis jų neprašė. Negi tūkstančiai pensininkų turėjo prašymus dėl tų išmokų rašyti?! Šaunuolė valdžia – duos be jokių prašymų! O kai gausi, jeigu nereikia, gali kam nors atiduoti. Štai Seimo pensininkas Kęstutis viešai pareiškė, jog gavęs tuos 200 eurų už juos nupirks alaus ir tą alų išdalins visiems sutiktiems žmonėms. Labai išmintingas sprendimas! Ir tai nebus jokia politinė korupcija!

***

Įdomūs mūsų politikai. Jeigu tie 200 eurų būtų išmokėti birželį ar liepą, tada rinkėjai per rinkimus jau neprisimins ir nežinos kam – Ramūnui ar Gabrieliui – už tuos pinigus reikia padėkoti? Suprantama, jog su amžiumi atmintis silpnėja. Tik, ko gero, ne tiek, jog neprisimintume, kuri valdžia nepagailėjo vargšams po 200 eurų išdalinti net 182 milijonus eurų.

***

Nors gali būti, kad politikai teisūs. Gal mūsų atmintis tikrai labai trumpa? Jeigu taip, tada reikėjo priimti tokį įstatymą, kad tie 200 eurų būtų išmokėti ne iki rinkimų, o tuoj po rinkimų. Pavyzdžiui, lapkritį. Rinkėjai sakytų: pirmą kartą teisingai balsavome! Vos išrinkome, ir davė! Visi būtų laimingi, nes taptų žiauriai turtingi!