Ka­ran­ti­nas bai­gė­si. Koks jis bu­vo Bir­žams?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Pasak K. Knizikevičiaus, Biržų savivaldybė su koronavirusu susitvarkė gana gerai. Iš viso rajone virusu persirgo 1310 asmenų.
Nuo liepos 1 d. šalyje nutrauktas karantino režimas, kuris truko aštuonis mėnesius, tačiau šalyje lieka galioti ekstremalioji situacija. Kaukės privalomos tik patalpose, kuriose galima kontaktas su paslaugos teikėju (parduotuvėse, viešajame transporte ir pan.). Galimybių paso reikės tik didesniuose renginiuose.

Sirgo daugiau nei tūkstantis žmonių

Biržų savivaldybė karantino laikotarpį išgyveno, tačiau buvo ir netekčių – koronaviruso protrūkių, kurie pamažu atslūgo. Virusas kelis kartus buvo įsisukęs ne į vieną įstaigą: sirgo savivaldybės darbuotojai, ugdymo įstaigų personalas ir mokiniai, didžiųjų gamybos įmonių darbuotojai, globos įstaigų gyventojai ir personalas. Nuo praėjusių metų pavasario, kai Biržų rajone buvo nustatyti pirmieji COVID – 19 ligos atvejai ir iki šiol, nustatyta 1310 susirgimų, nuo koronaviruso mirė 69 žmonės. Dabar imunitetą virusui turi apie 51,4 proc. rajono gyventojų. Šiuo metu Biržų rajone sergančiųjų COVID – 19 infekcija nėra, o paskutinis atvejis nustatytas birželio 19 dieną.

Situacija suvaldyta, bet...

Per visą karantino laikotarpį Biržų savivaldybė pagal sergamumą buvo ir juodojoje zonoje, ir raudonoje, paskutiniu metu – žalioje. Tačiau, pasak Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, su virusu Biržai susitvarkė neblogai.

“Viskas praėjo ramiai. Buvo protrūkių, tačiau juos suvaldėme, situacija stabilizavosi, susirgimų mažėjo, trečiosios bangos nebeturėjome. Piko metu, vasario mėnesį, savivaldybėje užsikrėtusiųjų buvo 167 asmenys, kai tuo pačiu metu aplinkiniuose rajonuose jų buvo keliais šimtais daugiau“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė K. Knizikevičius.

Vakcinavimas persikelia į polikliniką

Šiuo metu paskiepyta beveik pusė rajono gyventojų – 48,5 proc. Vakcinacijos procesas, pasak K. Knizikevičiaus, aprimęs, norinčiųjų pasiskiepyti žymiai mažiau, negu buvo anksčiau.

“Galbūt dėl to, kad vasarą žmonės nori keliauti, atostogauti. Manau, kad prieš rudenį skiepijimas vėl intensyvės“,- sakė ESOC vadovas. Sumažėjus skiepijimo mastams, nutarta vakcinavimo centrą iš „Saulės“ gimnazijos sporto salės patalpų perkelti į polikliniką. Nuo pirmadienio žmonės bus vakcinuojami Biržų rajono poliklinikoje darbo dienomis, nuo ryto iki 15.30 valandos.