Kaimynas serga, o jo žmona vaikšto po miestą – galimybė ar pa­žei­di­mas?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Štai taip ant suoliuko viešoje vietoje gali sėdėti žmogus, kurio namiškis serga koronavirusu, bet izoliuotis nereikia tik pasiskiepijusiam.
Ankstesnius reikalavimus, galiojusius pandemijos pradžioje, keičia nauji. Seniau iš užsienio grįžę piliečiai privalėjo saviizoliuotis be pašalinių asmenų, o sergančiųjų artimieji izoliuotis kartu su jais. Dabar taisyklės kitos – karantinuotis galima su kartu gyvenančiais šeimos nariais, o koronavirusu sergančių asmenų pasiskiepiję sutuoktiniai gali laisvai vaikščioti kur nori. Besikeičianti tvarka kelia biržiečių nepasitenkinimą ir sėja neapykantą.

Bijo užsikrėsti

„Mano kaimynės vyras serga korona, o kaimynė sau ramiai vaikšto po miestą. Ar tai leidžiama? Juk ji virusą gali išnešioti“,- teiravosi į redakciją paskambinusi biržietė Irena. Moteris sakė yra pasiskiepijusi, bet vis tiek bijo susirgti, todėl kontakto su kaimyne vengia. Pasirodo, jeigu užsikrėtusio korona vyro žmona yra pasiskiepijusi, tai gali vaikščioti kur nori ir jokio nusikaltimo nėra.

“Jeigu šeimoje COVID-19 infekcija yra nustatyta kuriam nors asmeniui, kiti šeimos nariai neprivalo izoliuotis, bet su sąlyga, jeigu jie pasiskiepiję. Nepasiskiepijusiems izoliacija būtina“,- „Biržiečių žodžiui“ paaiškino Biržų r. savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų vadovas Kęstutis Knizikevičius“. Ar kaimynė yra vakcinuota, Irena sakė nežinanti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/