Už patirtus įspūdžius teks susimokėti

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Greitai už apsilankymą Kirkilų apžvalgos bokšte turistai turės susimokėti.
Biržų regioninio parko direkcija lankytojams bilietus už apsilankymą lankytinose vietose iki šiol įsigyti tik rekomenduodavo. Nesibaigiant karantinui regioniniai parkai apsisprendė − pradės imti mokestį. Populiariausi Lietuvos apžvalgos bokštai − Anykščių medžių lajų takas, Krekenavos apžvalgos bokštas mokestį jau įvedė. Šiuo metu Biržų regioninio parko direkcija (RPD) laukia patvirtinimo iš Valstybinių saugomų teritorijų tarnybos dėl galimybės įvesti privalomą mokestį ir Biržuose besilankantiems asmenims. „Lėšos yra tikrai reikalingos. Jas galėtume panaudoti gausiai lankomiems objektams prižiūrėti“,− pasakojo Biržų RPD direktorius Kęstutis Baronas.

Mokestį laiko sveikintinu

Iki šiol lankytojo bilietas buvo savanoriškas, todėl už jį surinktos lėšos problemų neišsprendė. O problemų, su kuriomis susiduria lankytinos vietos yra ne viena. „Ne visi poilsiautojai elgiasi kultūringai. Būna, kad po kitų vizito tenka ir inventorių patvarkyti, ir šiukšles susirinkti. Ne visada probleminiai lankytojai yra pavieniai. Teko atkreipti dėmesį, kai apžiūrėti Kirkilų apžvalgos bokšto atvyksta didžiuliai autobusai pilni gamtos mylėtojų. Iš jų neretai yra iškraunamas ne vienas maišas šiukšlių. Na, o jų mums nemokamai niekas neveža. Reikia ir aplinką patvarkyti. Pinigų, surinktų iš lankytojų bilietų, negalime skirti nei darbo užmokesčiui, nei įrankiams“,− sakė K. Baronas.

Kol kas dar nėra aišku, kada bus apmokestintos lankytinos vietos, tačiau tikimasi, kad tai įvyks jau šiais metais. „Dar negalime pasakyti, kurie objektai bus apmokestinti ir kokia pinigų suma, tačiau manau, kad tame sąraše atsiras Kirkilų apžvalgos bokštas, takai, Karvės ola, RPD lankytojų centras ir kiti“,− pasakojo direktorius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/