Svarstoma galimybė apmokestinti Kirkilų bokšto lankymą

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Kitąmet paaiškės, kaip bus tvarkoma Kirkilų bokšto teritorija, tačiau pirmiausia planuojama įrengti naują tualetą ir sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę.
Šią savaitę vykusiame pasitarime dėl Kirkilų bokšto teritorijos tvarkymo, diskutuota apie tualetų bei prekybos namelių poreikį, naujų stendų ir papildomų vaizdo stebėjimo kamerų įrengimą. Svarstyta galimybė imti mokestį iš bokšto lankytojų. Tačiau kol kas nutarta, jog pirmiausia reikia susitvarkyti teritoriją, o tik tada prašyti pinigų. Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas įsitikinęs, kad privalomas lankytojo bilietas atvertų galimybes plėstis turizmui.

Ketina tvarkyti teritoriją

Kirkilų bokšto tvarkymui būtų skirta 100 tūkst. eurų, didžiąją dalį sudarytų Vietos veiklos grupės lėšos, o 20 tūkst. būtų panaudota iš savivaldybės biudžeto. Pagal projektą planuojama atnaujinti informacinius stendus, įrengti papildomas stebėjimo kameras, kelias laikinas prekybos vietas bei pastatyti naują modernų tualetą. Pasitarime dalyvavęs Regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas pritarė būsimoms permainoms, nes, pasak jo, teritorijos atnaujinimas yra ne tik reikalingas, bet ir būtų naudingas. Susitikime užsiminta ir apie galimybę Kirkiluose įrengti ir automobilių įkrovimo aikšteles, tačiau savivaldybės specialistai teigė, kad dėl teritorijos išplanavimo, tą įgyvendinti būtų sunku ir kainuotų nemažus pinigus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/