Taryba nusprendė – keturi kaimai liks be medicinos punktų

B. Petkevičiūtės nuotr.
Vakarykščiame savivaldybės tarybos posėdyje pritarta siūlymui panaikinti Kvetkų, Kratiškių, Sodeliškių bei Kupreliškio medicinos punktus: tam 17 politikų pritarė ir trys balsuodami "susilaikė".
Ketvirtadienį (sausio 27 d.) vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta Biržų poliklinikos siūlymui uždaryti Kratiškių, Kvetkų, Sodeliškių ir Kupreliškio medicinos punktus – pacientams namuose paslaugas teiks mobiliosios brigados. Nors poliklinikos vadovas Leonidas Sologubovas teigė, kad žmonės yra patenkinti, kad medicininės paslaugos jiems teikiamos namuose ir skundų nesulaukta, minėtų kaimų gyventojai sako, kad apie tokius pokyčius nebuvo informuoti ir tokia situacija kelia nerimą.

Verdiktas – punktai nebereikalingi

Ketvirtadienį sausio 27 d. taryba pritarė siūlymui panaikinti dar keturis Biržų rajono medicinos punktus. Priežastis – poliklinikai jie yra nuostolingi, trūksta personalo, o siekis medicinines paslaugas priartinti prie paciento, jas suteikiant namuose, pasitarnaus visiems. Posėdyje šiam siūlymui pritarė 17 tarybos narių, susilaikė – trys. Šiuo klausimu buvo ilgai diskutuota ir prieš tai vykusiuose komitetų bei tarybos kolegijos posėdžiuose. Kai kurie politikai pažėrė pastabų poliklinikos vadovui Leonidui Sologubovui, kuris tikino, jog mobili brigada rajone jau veikia beveik metus ir žmonės jos darbu yra patenkinti. Tarybos nariai tam prieštaravo, teigdami, kad, pasikalbėję su kaimų, kuriuose med. punktų neliks, bendruomenės nariais, išgirdo, kad žmonės pyksta, nes jų nuomonės niekas neklausė, o apie būsimus pokyčius sužinojo iš spaudos. Todėl diskusijų metu buvo nuspręsta – jeigu bendruomenės pageidaus, savivaldybės ir poliklinikos atstovai suorganizuos susitikimus, kurių metu gyventojams bus suteikta visa informacija, apie tai, kaip punktus uždarius, bus teikiamos medicinos paslaugos.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/