Kai medicinos punktai neveikia, paslaugas tenka pirkti

S. Bieliauskienės nuotr.
Liepą į pensiją išėjus slaugytojai, Meilūnų medicinos punktas nebeveikia, todėl Sviliuose gyvenanti močiutė, neturinti galimybės nuvykti į Vabalninko ambulatoriją, turėjo samdyti seselę, kuri jos namuose teiktų medicinos paslaugas, nes mobili slaugytojų komanda to nepadarė.
Tarsi pateisindami būsimos sveikatos reformos naudą, gydymo įstaigų atstovai vis kartoja, kad uždarydami medicinos punktus, priartins paslaugas prie pacientų. Bet paaiškėjo, kad paslaugos nutolsta – Sviliuose gyvenanti senolė turi samdytis slaugę, nes mobili komanda jai suteikti reikiamos paslaugos į namus negali, nes... moteriai nėra nustatytas slaugos poreikis.

Paslauga nepriklauso

Į redakciją paskambino Svilių kaimo gyventoja, kuri susirūpino tame pačiame kaime gyvenančia 91-erių metų senute. Moteris pasakojo, kad senolei sutriko sveikata ir Biržų poliklinikos šeimos gydytoja paskyrė lašinę. Tačiau važinėti visą savaitę į artimiausią gydymo įstaigą – ambulatoriją Vabalninke, moteris galimybės neturi, todėl pasisamdė ten dirbančią slaugę, kuri darytų lašinę infuziją pacientės namuose.

“Tai gali nutikti ir kitiems. Kiek aš žinau, dabar veikia mobili komanda, kuri atvažiuoja pas pacientus į namus ir suleidžia vaistus ar teikia kitas paslaugas. Bet, kaip vėliau gydytoja pasakė senolei, ši paslauga teikiama tik tiems žmonėms, kuriems yra priskirta slauga ir kurie patys savimi negali pasirūpinti“,- „Biržiečių žodžiui“ pasakojo senolės draugė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com