Medicinos punktai kaimuose – jų nelieka, bet žmonės patenkinti?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Pasak Biržų poliklinikos atstovų, medicinos punktai SAM nuostatuose jau nebeegzistuoja, gyventojus aptarnauti turi mobilios brigados ir Biržų rajono medicinos punktai - nuostolingi.
Penktadienį vykusiame savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje už medicinos punktų naikinimą rajone pasisakė 9 tarybos nariai, susilaikė – vienas. Nors galutinį sprendimą taryba priims šį ketvirtadienį, panašu, kad vilčių išsaugoti punktus nėra – šaknis jau leidžia mobiliosios brigados.

Siūlo naikinti medicinos punktus

Nors Biržų poliklinikos siūlymas uždaryti Sodeliškių, Kvetkų, Kratiškių ir Kupreliškio medicinos punktus per komitetų ir kolegijos posėdžius sukėlė daug klausimų ir diskusijų, vilties, kad ketvirtadienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje sprendimui nebus pritarta – labai mažai. Anot Biržų rajono savivaldybės poliklinikos vadovo Leonido Sologubovo, priežastys, kodėl punktų veiklą numatoma pakeisti mobiliųjų brigadų paslaugomis, yra aiškios – medicinos punktuose žmonės lankosi labiau dėl socialinių negu medicininių priežasčių, taip pat – juos poliklinikai per brangu išlaikyti. Jau metai, kaip rajone mobiliosios brigados, kurias sudaro kineziterapeutas, slaugės ir jų padėjėjos, pacientams paslaugas teikia namuose ir, pasak L. Sologubovo, žmonės jomis yra patenkinti, nusiskundimų nėra.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/