Medicinos punktai Biržų poliklinikai nuostolingi, todėl reikia naikinti?

Redakcijos archyvo nuotr.
Poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas sako, kad mobili medicinos darbuotojų brigada – puiki alternatyva medicinos punktams, kurie, jo žodžiais, „sovietinė atgyvena“.
Ketvirtadienį (sausio 13 d.) vyko išplėstinis savivaldybės Socialinio vystymo komiteto posėdis. Jame kalbėta apie Biržų poliklinikos struktūros pakeitimus, kuriuos planuojama įgyvendinti gavus rajono tarybos narių pritarimą. Siūloma uždaryti net keturis rajono medicinos punktus, o vietoj jų paslaugas pacientams teiktų mobili komanda. Taip pat gvildenta opi problema – specialistų pritraukimas: į naikinamas įstaigas sunku prisišaukti medikų.

Medicinos punktus keičia mobili komanda

Siūlymus, ką netolimoje ateityje planuojama pakeisti Biržų poliklinikoje, komiteto nariams dėstė savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius. Vienas, turbūt iš skaudžiausių pokyčių, labiausiai paliesiančių kaimų gyventojus – medicinos punktų panaikinimas.

Dabar Biržų rajone yra 9 medicinos punktai, iš jų veikia aštuoni, nes Kvetkų medicinos punkte paslaugos jau nebeteikiamos nuo 2017 metų. Pakitimuose siūloma Kratiškių, Kupreliškio, Sodeliškių ir Kvetkų medicinos punktų paslaugas pakeisti į mobiliąsias, kai pacientams būtų suteikiama medicininės paslaugos namuose. Tokia pertvarka numatyta atsižvelgiant į tai, kiek pacientų apsilanko minėtuose medicinos punktuose.

“Labai akivaizdžiai matosi, kad medicinos punktai atlieka daugiau socialinę funkciją, bet ne sveikatos priežiūros, nes apsilankymų skaičius yra kelis kartus didesnis negu suteiktų procedūrų skaičius“,- pristatydamas planuojamus pokyčius kalbėjo K. Knizikevičius. Pasak jo, vis labiau yra orientuojamasi į medicinines paslaugas namuose, tad medicininių punktų poreikis mažėja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/