Medicinos punktai kaime – atgyvena, nes... nenaudingi?

Asm. albumo nuotr.
Parovėjos medicinos punkto darbuotoja Danutė Jurgulienė greičiausiai liks vienintelė kaimo daktarytė Biržų rajone.
Ant plauko kabo medicinos punkto Meilūnuose likimas, o jį uždarius, rajone liktų vienintelis – Parovėjoje. Sako, kad kaimuose medicinos punktai nuostolingi, trūksta medicinos darbuotojų, tačiau ir kaime žmonės gyvena. ... O galintys ir privalantys imtis priemonių apie tai jau negalvoja – traukiasi iš vadovo pareigų.

Atgyvena, nes... nenaudingi

Biržų poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas neslėpė, jog gyvena išėjimo nuotaikomis – pasibaigus kadencijai, jis traukiasi iš įstaigos vadovo pareigų. „Dėl Meilūnų punkto likimo aš jau nebespręsiu, man baigiasi kadencija. V. Zazienė dar galėjo dirbti. Išeiti – jos pačios sprendimas. Mes nė vienos darbuotojos nevarėme, visos išėjo pačios, savo noru, dėl amžiaus. Apie Pačeriaukštės punktą nėra ką ir kalbėti. Koks tikslas jį laikyti? Mobili brigada važiuoja visu tempu antrus metus, ji veikia ir žmonės nieko nežino? Slaugos komanda važiuoja ten, kur siunčia šeimos gydytojas“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė L. Sologubovas. „Kaip visada, pacientus konsultuos šeimos daktaras, kuris, esant reikalui, paskirs mobilią brigadą – atvažiuos specialistų komanda, atliks procedūrą. Sunkiai vaikštantys nebus palikti likimo valiai. Mobilios brigados paslauga plėsis, bus samdoma daugiau darbuotojų. Ne kartą sakiau, kad medicinos punktai yra sovietmečio atgyvena. Gryni nuostoliai ir jokios naudos“,- įsitikinęs L. Sologubovas.

Jo teigimu, pokyčių gyventojai neturėtų bijoti, priešingai – viskas tik į gera. „Žmogus bijo to, ko nežino“,- filosofiškai pokalbį užbaigė pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/