Planuoja pasirašyti sutartį su universitetu

B. Petkevičiūtės nuotr.
“Aukštųjų mokyklų atstovai lankosi pas mus, mūsų mokiniai važiuoja pas juos. Tad manau, kad dabartiniam mokiniui informacijos yra pakankamai“, – bendradarbiavimo su aukštosiomis mokyklomis naudą įvardijo Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius Marius Skardžius.
Biržų technologijų ir verslo mokymo centras (BTVMC), Biržų rajono verslininkų asociacija, Biržų „Saulės“ gimnazija ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Mokiniai jau ir dabar vyksta į aukštąją mokyklą – dalyvauja paskaitose, taip „matuodamiesi“ specialybes, kurias galvoja studijuoti ateityje. Pasak „Saulės“ gimnazijos vadovo Mariaus Skardžiaus, tokia patirtis naudinga, nes mokiniams padeda apsispręsti, ko jie iš tikrųjų nori siekti ateityje.

Pridės balų...

Ar pritarti minėtai bendradarbiavimo sutarčiai, šį mėnesį spręs savivaldybės taryba. Kaip rašoma sprendimo projekte, šia sutartimi siekiama sudaryti ugdymo įstaigoms galimybes efektyviai panaudoti sukauptą gerąją patirtį, bendradarbiaujant mokslo, švietimo, verslo ir kultūros srityse, viešinant studijų programas, organizuojant užsiėmimus, paskaitas, pamokas moksleiviams ir studentams. Bendradarbiavimo sutartis sudarys sąlygas visų Biržų rajono bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 klasių (gimnazijos I-IV klasių) mokiniams dalyvauti VDU organizuojamose veiklose – inžinerinė klasė, verslumo klasė, verslumo stovyklos ir kt. Baigę VDU organizuojamus kursus ir nusprendę mokytis universitete, mokiniai gaus papildomų balų.

Pasitikrina, ar patiks

Mokymo centro mokiniai ir gimnazistai jau ne vieną kartą vyko į universitetą, kad susipažintų su jo aplinka, siūlomomis specialybėmis ir galimybėmis studijuoti. „Biržiečių žodžiui“ Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius Marius Skardžius yra sakęs, kad bendradarbiavimas su aukštąja mokykla mokiniams naudingas.

“Mokiniai į universitetą nevažiuoja paklausyti, kaip gražiai dėdė šneka. Ne, jie ten važiuoja pabūti studentais, dalyvauti pusantros valandos trukmės paskaitose“,- sakė direktorius. Anot jo, tai yra puiki galimybė mokiniams pasitikrinti, ar nori studijuoti specialybę, apie kurią galvoja.

“Galbūt abiturientas, kuris, tarkime, nori studijuoti chemiją, sudalyvavęs tikrose paskaitose, pamatys, kad ne taip mokslus įsivaizdavo arba atvirkščiai – norės dar labiau pasinerti į studijas“,- kalbėjo M. Skardžius.

Informacijos pakanka

Gimnazijos direktoriaus nuomone, palyginus su ankstesniais laikai, dabar abiturientams yra daug lengviau apsispręsti dėl studijų.

“Aukštųjų mokyklų atstovai lankosi pas mus, mūsų mokiniai važiuoja pas juos. Tad manau, kad dabartiniam mokiniui informacijos yra pakankamai, tereikia ją atsirinkti ir abiturientas jau praktiškai gali prognozuoti, ką maždaug gyvenime nori veikti“,- apie bendradarbiavimo su aukštosiomis mokyklomis naudą kalbėjo gimnazijos vadovas.

Jis prisiminė savo mokyklinius laikus: “Kad mano karta, besimokydama vienuoliktoje ar dvyliktoje klasėje, būtų galėjusi pamatyti, kaip viskas vyksta universitete, susipažinti su specialybe, pabūti tikroje paskaitoje... Juk tada studijas dvyliktokas rinkosi pagal tai, kas jam geriausiai sekėsi arba kas buvo populiaru, nes informacijos nebuvo daug. Dabar mokiniai labiau apsisprendę ir motyvuoti, nes informacijos apie studijas ir galimybes jose dalyvauti prieš apsisprendžiant, tikrai netrūksta“,- kalbėjo M. Skardžius.