Darbo rinkos grimasos – bedarbystė „aukštumose“, o darbdaviai neranda darbuotojų

Redakcijos archyvo nuotr.
Kodėl kas antras darbdavys susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu – gal profesinės mokyklos spragos, gal darbdaviai nebrangina darbuotojų, o gal nepalanki valstybės politika?
Bene pusė šalies darbdavių susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu ir beveik tiek pat įmonių siekia glaudesnės partnerystės su profesinio ugdymo įstaigomis – štai ką atskleidė Centrinės projektų valdymo agentūros atliktas tyrimas. Ši problema egzistuoja ir Biržų rajone. Darbdaviai turi pageidavimų, tačiau Biržų technologijų ir verslo mokymo centras (BTVMC) jų lūkesčių netenkina. Tuo metu rajonas – nedarbo „aukštumose“.

Trūksta darbo rankų

Viešbučio „Tyla“, priklausančio BUTENAS grupei, šeimininkas Remigijus Butėnas sakė, kad su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu nuolat susiduria. „Su kuo pasikalbu, tai daugumai ta pati problema – darbuotojai neužsilaiko. Gali mokėti jiems tikrai geras algas, bet vis tiek sakys, kad mažai. Gaila, kad profesinė mokykla neruošia padavėjų, o mums jų labai reikia. Galime įdarbinti darbo patirties neturintį jaunuolį, tada siųstume į mokymus, o tai kainuotų apie tūkstantį eurų per dieną... Bet ir tai – be garantijos, kad po mėnesio ar kelių toks darbuotojas neišeis“,- tvirtino R. Butėnas.

Pasak jo, darbuotojų stygius jaučiamas ir medienos gaminių įmonėje UAB „Tyla“. Kadangi dėl visuotinės ekonominės krizės sumažėjo gamybos apimtys, tai kol kas darbuotojų lyg ir netrūksta. Tačiau, kol krizės nebuvo, norinčių dirbti žmonių nuolat trūkdavo. Pašnekovas pastebėjo, kad stalių, medienos apdirbėjų BTVMC irgi neruošia.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com