Vabalninko šilumos ūkio įkaitė – profesinė mokykla

L. Bataitienės nuotr.
Nors Biržų TVMC Vabalninko skyriaus katilinė šildymo paslaugą teikia Vabalninko daugiabučiams ir ši paslauga ugdymo įstaigai nenuostolinga, tačiau jos norima atsikratyti, bet nėra kam perduoti.
Supratote teisingai – nors už šilumos tiekimą gyventojams yra atsakinga savivaldybės taryba, tačiau Vabalninke šilumos ūkis paliktas ugdymo įstaigai – Biržų technologijos verslo mokymo centro (BTVMC) Vabalninko skyriui. Jo naujasis direktorius Dainius Korsakas tvirtina, kad šilumos tiekimas neturėtų būti ugdymo įstaigos funkcija ir seniai norima šios naštos atsikratyti, tačiau... Nėra kam perduoti.

Bijo pabrangimo

Nerenovuotame Beržų gatvės daugiabutyje gyvenanti senjorė Paulina Žeglienė už praėjusį mėnesį gavo sąskaitą, kurioje už šildymą nurodoma sumokėti kiek daugiau nei 40 eurų. Keturių kambarių bute gyvenanti pašnekovė teigė, kad ši suma yra su jai priklausančia nuolaida. Jai priklauso kompensacija, tačiau vienišai moteriai, gaunančiai kuklią, kiek didesnę nei 300 eurų pensiją, vis tiek tai – dideli pinigai. Mat reikia ne tik prasimaitinti, už elektrą, už vandenį ir kitus mokesčius sumokėti, bažnytėlei paaukoti, bet ir neįgaliam sūnui, didmiesty gyvenančiam, finansiškai padėti.

„Butas didelis, erdvus, šilta pas mane, nesiskundžiu dėl šilumos. Girdėjau visokių kalbų, kad mokykla nebekūrens ir dėl to neramu pasidarė, kad pasikeitus naujiems kūrikams, šildymas pabrangs. Todėl tyliu ir nesiskundžiu, laiku už šildymą susimoku“, – pasakojo aštuoniasdešimtmetė, šviesaus proto močiutė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/