Pandemijos realijos: kultūros centras, muziejus liko be pajamų, beliko skaityti knygas

Nuotoliniu būdu susitikę kultūrininkai optimizmu nesidalijo.
Karantinas paraližavo kultūros įstaigų veiklą, o prieš akis – didžiosios metų šventės. Be to, 2021 m. svarbios valstybei datos taip pat ne už kalnų. Kaip jos bus minimos? Kaip sekasi kultūros įstaigoms dirbti šiuo metu?

Akivaizdu, kad artėjančių didžiųjų metų švenčių fone epidemiologinės perspektyvos nedžiugina. Šiuo metu ruošiamasi labiausiai tikėtinam scenarijui, kaip vyks darbai, jei epidemiologinė situacija liktų tokia pati arba dar blogėtų. Savaitės pradžioje savivaldybės administracija ir rajono kultūrininkai susitiko bendroje nuotolinėje vaizdo konferencijoje, kurioje aptarė esamą padėtį, pasidalijo planais bei lūkesčiais.

Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičius ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja Edita Landsbergienė džiaugėsi, kad sergančių darbuotojų, bent kol kas įstaigose nėra, dalis darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, o darbo ir veiklos taip pat netrūksta. Visgi įstaigų vadovus neramina finansinė situacija – panašu, kad tiek muziejus, tiek kultūros centras metus turės baigti užsidarę, be renginių, lankytojų, tai reiškia ir be pajamų.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė sakė, jog biblioteka ir jos filialai dirba bekontakčiu būdu. Nors lankytojų srautai pastarosiomis dienomis yra sumažėję, bibliotekos direktorė sakė neplanuojanti stabdyti bibliotekos bei jos padalinių veiklos, nes tai bene vienintelės likusios realiai veikiančios kultūros įstaigos šalyje paskelbus karantiną.

Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė TIC veiklos nesustabdė – centras dirba kasdien – priima lankytojus (žmogui aptarnauti skiriama iki 15 min.), veikia centre esanti suvenyrų krautuvėlė, netrukus planuoja startuoti internetinė TIC parduotuvė, kurioje visi norintys galės įsigyti ne tik pačių įvairiausių suvenyrų su Biržų krašto atributika, bet ir vietinių verslininkų pagamintos produkcijos.

Meras Vytas Jareckas teigė, kad svarbu nusimatyti, planuoti renginius artėjančiam didžiųjų metų švenčių sezonui ir ateinantiems 2021 m.: „Puikiai suprantame, jog visų planų įgyvendinimas ir realizavimas priklausys nuo konkrečiu metu šalyje esančios situacijos. O kol kas turime laikytis visų privalomų ir rekomenduojamų saugumo reikalavimų.“